Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2016. Február 07. 09:37, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Móra műveiből olvastak fel

Móra műveiből olvastak fel

82 évvel ezelőtt, 1934. február 8-án, 7 óra 5 perckor hunyt el városunk nagynevű szülötte, Móra Ferenc.

Ez alkalomból a hagyományokhoz hűen városunk a Móra Emléknapok rendezvénysorozattal tiszteleg az író neve előtt, melynek első programjaként február 5-én Móra Felolvasónapot tartottak a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Délelőtt és délután is egymásnak adták a kilincset a városunkban tanuló általános iskolások, hogy jeles írónk csodálatos műveiből olvassanak fel részleteket. A megjelenteket Kállainé Vereb Mária, a könyvtár igazgatónője köszöntötte. Móra Ferenc dédunokája, Vészits Andrea mellett Rosta Ferenc, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója, Kapus Béláné a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnöke is megtisztelte jelenlétével az eseményt.

A felolvasónapról egy diák sem távozott üres kézzel, amellett, hogy lelkileg is gazdagabbak lettek Móra szép műveit olvasva, minden tanuló oklevelet vihetett haza.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi

Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei

2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.

2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi

Koppányok Versenyben

Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.

2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.