Hírek
2016. November 27. 17:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: origo.hu
Nagyon rápörög az elektromos autók fejlesztésére a Toyota
A konszern keretein belül önállóan működő részleget hoz létre a Toyota elektromos autók fejlesztésére.
A Toyota az elmúlt húsz évben több mint kilencmillió hibrid, azaz részben elektromos hajtású autót értékesített. A tervek szerint 2020-ra éves eladásainak több mint fele hibrid meghajtású modell lesz.
A Toyota egyszerre több vasat tart a tűzben, és egyaránt foglalkozik hibrid, tölthető (plug-in) hibrid, tisztán elektromos, valamint üzemanyagcellás hajtáslánc-technológia fejlesztésével annak kikísérletezésére, hogy végül melyik "zöld technológia" hozza meg a valódi áttörést a jövő közlekedésében.
A tisztán elektromos járműtechnológiai fejlesztésekre koncentráló új Toyota-részleg már az idén decemberben megkezdi működését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.
