Hírek
2025. Március 13. 07:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: érkeznek az adószámla-értesítők
Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Adószámla-értesítőt csak az kap, akinek ötezer forintnál több tartozása, vagy ezer forintnál több túlfizetése van. Aki tavaly elmulasztott, vagy késve fizetett meg valamilyen kötelezettséget, és emiatt ötezer forintot elérő késedelmi pótléka is van, a pótlékról is kap tájékoztatást - tették hozzá.
Tájékoztatásuk szerint
banki mintát követő működésre áll át a NAV késedelmi pótlék rendszere. Ez azt jelenti, hogy a késedelmi pótlék felszámítása, előírása havonta történik. A NAV márciusban mindenkit értesít, akinek az ötezer forintot eléri a késedelmipótlék-tartozása, azt 2025. március 31-ig kell rendezni, az új elszámolási mód pedig áprilisban indul.
Az elektronikus vagy postai értesítések elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, igényelhet-e vissza - írták.
Hozzátették, hogy az adószámla aktuális állapota bármikor megtekinthető a NAV Ügyfélportálján (ÜPO) vagy a NAV-Mobil alkalmazás Adószámla funkciójában.
A tartozást érdemes minél előbb rendezni, mert az tovább pótlékolódik. A túlfizetésnél fontos odafigyelni az elévülésre, érdemes mielőbb átvezetést vagy kiutalást kérni. Ez legegyszerűbben az ÜPO-n keresztül tehető meg az adószámla lekérdezése után a Túlfizetés rendezése gombbal, külön segédprogram telepítése nélkül, bármilyen okoseszközről, akár mobiltelefonról is rendezhető az adószámla.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
