Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2015. Február 01. 08:00, vasárnap | Bulvár
Forrás: - Adrienn -

Ne csak szép legyen, hanem kényelmes is!

Ne csak szép legyen, hanem kényelmes is!

Akinek reggelente fáj a sarka, alig tud ráállni, ám idővel bejáratódik, az valószínűleg a talpon átívelő vastag kötőszöveti szalagja miatt kínlódik.

Tipikus tünet a reggeli fájdalom, ami napközben mérséklődik, de az ácsorgás és a lépcsőzés újra aktiválhatja a fájdalmat. A túl lapos vagy túl magas sarkú cipő viselése is hozzájárulhat a kellemetlen tünetek kialakulásához (ezért cipővásárláskor mindig a kényelem legyen a legfontosabb szempont).
Mivel óriási feladat hárul sarkunkra, hiszen folyamatosan éri erős terhelés, így sérülékeny terület: minden egyes lépésnél támasztékot ad a test súlyának.
A megjelennek a fájdalmak, annak hátterében többnyire mechanikai okok húzódnak meg – a bajt okozhatja túlterhelés, gyakran jelentkezik például a sportolóknál –, de számolni kell autoimmun és neurológiai problémákkal, a csontritkulással is. A túlterhelés hatására a kötőszöveti szalag a normális 2–4 mm-ről akár 6–10 mm-nyire is megvastagodhat.
Enyhébb esetben a probléma pár nap alatt pihentetéssel megszüntethető. Ilyenkor érdemes jegelni az adott testrészt, illetve a lábfej hátrafeszítésével nyújtógyakorlatokat végezni.
Ha a pihentetésre nem múlik el a fájdalom, vagy zsibbad, dagad a láb, feltétlenül forduljunk orvoshoz, aki javasolhat gyógytornát, bokarögzítőt, sarokpadokat vagy sarokemelőt.
Hatékony segítséget nyújtanak az egyedileg elkészített speciális talpbetétek is, mivel tehermentesítik a talpat, eloszlatják a nyomást. Ha hosszabb idő múlva sem javul a helyzet, az orvos szteroid injekciókat rendelhet, de ez a kúra a mellékhatások miatt ritkán ismételhető. A fájdalom csökkentésére lézer-, illetve lökéshullám-terápiát is alkalmaznak.
Szélsőséges esetben műtéti megoldással leválasztják a szalagot a csontról, így a panaszok lényegesen csökkennek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 15:00, szerda | Bulvár

Csaknem kéttucatnyi jéghorgászt mentettek ki a kanadai hatóságok egy Huron-tavon elsodródott jégtábláról

A Huron-tavon elsodródott jégtábláról, helikopterekkel mentett ki az ontariói tartományi rendőrség 23 embert, akik későn vették észre, hogy a jég, amelyen horgásztak, elszakadt a parttól - közölték hétfőn a helyi hatóságok.

2026. Február 28. 18:00, szombat | Bulvár

Bryan Adams decemberben az MVM Dome-ban lép fel

Nyolcadik alkalommal érkezik koncertezni Magyarországra Bryan Adams. A világhírű kanadai rocksztár két évvel ezelőtti estje után december 16-án ismét az MVM Dome-ban lép fel.

2026. Február 27. 14:00, péntek | Bulvár

Szerencsekoncertek tavasszal országszerte az Ötöslottó jegyében

2026. Február 23. 13:00, hétfő | Bulvár

Középkori \"vámpír\" arcát rekonstruálták horvát kutatók

Első alkalommal, több mint négyszáz év távlatából sikerült rekonstruálni annak a férfinak az arcát Horvátországban, akit saját korában vámpírnak tartottak - írta az Index.hr horvát hírportál.