Hírek
2016. Június 10. 15:00, péntek |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Ne lógjon állandóan a közösségi portálokon!

Túlzott használatuk pszichózishoz vezethet.
A közösségi portálok kétségkívül összefüggésbe hozhatóak a különféle mentális betegségekkel, egy friss tanulmány most azonban a Twittert konkrétan a pszichózis egyik kiváltó okaként említi.
A berlini kutatócsoport egy 31 éves nő esetét tárta fel, aki Twitter-függő lett - ennek hatására téveszmék kezdték gyötörni. Miután a szakértők közelebbről is megvizsgálták, hogy milyen hatással van a betegre a közösségi portál, megállapították, hogy a Twitter az első számú okok között lehetett, ami a pszichotikus tünetek megjelenése mögött állt.
A kutatók természetesen felhívták a figyelmet arra, hogy a közösségi portálok csak akkor lehetnek veszélyesek, ha a páciens pszichózisa korábban is lappangott, csak éppen azt senki sem diagnosztizálta.
Dr. Jan Kalbitzer, a Charité - Universitätsmedizin Berlin professzora a Mail Online-nak beszélt arról, hogy a kutatás csupán egyetlen esettanulmányt tartalmaz, így messzemenő következtetéseket korai volna levonni, egy dolog azonban biztos: a mentális betegségekkel küzdő páciensek problémáit nagy valószínűség szerint csak tovább mélyítik a közösségi portálok.
Dr. Kalbitzer esettanulmánya szerint a 31 éves nő súlyos depresszióval küzdött, emellett pedig internetfüggő volt. A Twitteren napi 18-20 órát töltött, téveszmék kísérték: azt állította, hogy egy híres színész zaklatja. A szakemberek szerint a spamek és az automatikus üzenetek zavarják össze az embereket, és persze a személyes kontaktus hiánya is hozzájárul a pszichózishoz.
A Tel Aviv-i Egyetem munkatársai, Dr. Uri Nitzn professzor vezetésével hasonló eredményre jutottak: az internetfüggőség súlyosbítja a pszichotikus tüneteket. Sőt, a szakemberek azt is feltételezik, hogy az internet széleskörű használata szorosan összefügg a pszichopatológiás esetek terjedésével.
A közösségi oldal tökéletes eszköz alapvető társas igényeink kielégítésére, azonban arra figyelmeztetnek, hogy ez könnyen féltékenységbe csaphat át, amikor távolabbi ismerőseinket, korábbi osztálytársainkat és hasonló, kevésbé szoros kapcsolatainkat láthatjuk, amint éppen életük jelentősebb mérföldköveiről - új karrier, esküvő, gyerek - számolnak be a nagyvilágnak. Ez a jelenség egyébként párhuzamba állítható a hetvenes években "mean world syndrome" (gonosz világ szindróma) néven elhíresült jelenséggel, amely annyit jelent, hogy azok, akik sok erőszakos műsort néztek a tévében, hajlamosabbak voltak azt gondolni, hogy a körülöttük lévő világ is jóval agresszívebb és erőszakosabb. A Facebook esetében hasonló játszódik le, csak éppen a sikerekkel kapcsolatban (röviden: aki sokat facebookozik, hajlamosabb azt gondolni, hogy mindenki más jobban él, mint ő maga) - írták egy korábbi kutatás vezetői.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.