Hírek
2016. Július 02. 15:00, szombat |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Ne szárítsa a lakásban a ruhákat!
Egészségtelen a beltéri teregetés.
Károsíthatja az asztmások, szénanáthások egészségét a beltéri ruhaszárítás, mert túlzottan megemeli a páratartalmat - áll egy skót építésziskola tanulmányában.
A Mackintosh School of Architecture felmérése szerint sok lakásban és házban túl magas a páratartalom, amelynek egyharmada a ruhaszárításnak tudható be. Az otthonok 87 százalékában bent szárítják a mosott ruhát, ha hideg az idő. Az iskola kutatói szorgalmazzák, hogy új házak építésénél legyenek tekintettel e problémára és alakítsanak ki ruhaszárító területet.
A felmérés száz otthonra terjedt ki. 75 százalékukban a páratartalom olyan magas volt, hogy kedvezett a poratkák szaporodásának. Ugyancsak szoros az összefüggés a beltéri levegő nedvessége és a penészgombák megtelepedése között. A skót kutatók a lakások negyedében találtak olyan fajtát, amely tüdőbetegséget okozhat legyengült szervezetűeknél.
A száz ház különböző típusú és stílusú volt, egyvalamiben azonban azonos: egyikben sem volt megfelelő ruhaszárító helyiség - adta hírül a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi
Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál
Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.
2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi
Interaktív nyílt nap a Rocktárban
Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
