Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2017. Január 01. 11:00, vasárnap | Helyi
Forrás: jarmuipar.hu

Németország tárt karokkal várja a munkásokat

Németország tárt karokkal várja a munkásokat

Németországban munkaerőhiánnyal küzd a vállalkozások 40 százaléka – mutatta ki a német kereskedelmi és iparkamarák szövetségének (DIHK) ismertetett felmérése.

A német gazdaság legnagyobb munkaadói érdekképviseletének kutatása szerint leginkább az infokommunikációval és a gépgyártással foglalkozó cégeknél gond a képzett munkaerő utánpótlása, és 2016 végére az egy évvel korábbinál sokkal súlyosabbá vált a munkaerőhiány az elektrotechnika, illetve az elektronikai berendezések gyártása és a bútorgyártás területén.

A 3,6 millió vállalkozást összefogó szervezet tagjainak 39 százaléka már a legnagyobb kockázatok között tartja számon, hogy a szakemberekért folytatott verseny miatt emelkednek munkaköltségei.

Azonban a német cégek továbbra is több tízezer ember felvételét tervezik. Létszámbővítés várható a többi között az élelmiszeriparban és a gyógyszeriparban. Az ipar egészét tekintve az utóbbi öt évben 350 ezer új munkahely jött létre, jövőre pedig legkevesebb 30 ezer állást teremthetnek a német ipari cégek a Frankfurter Allgemeine Zeitung című lapban ismertetett felmérés szerint.

A DIHK legutóbbi, októberi előrejelzése szerint Németország hazai összterméke (GDP) 1,9 százalékkal bővülhet az idén, szemben a nyáron becsült 1,5 százalékkal, viszont jövőre 1,2 százalékra lassulhat a gazdasági növekedés üteme.

A német szövetségi kormány előrejelzése szerint az Európai Unió legnagyobb gazdasága az idén 1,8 százalékkal, 2017-ben 1,4 százalékkal bővül, a munkaviszonyban állók száma pedig új történelmi csúcsra, 44 millióra emelkedik az idei 43,6 millióról.

Címkék: autóipar, munkások, német

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás

2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi

Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó

Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.