Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2018. Augusztus 24. 13:55, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Nyilvánosak a pótfelvételi ponthatárai

Nyilvánosak a pótfelvételi ponthatárai

A legtöbben, 426-an jogászképzésre kerültek be, ezt követi a gazdálkodási és menedzsmentszak 417, majd a kereskedelem és marketing 204 felvett hallgatóval.

Az Oktatási Hivatal (OH) MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a pótfelvételi eljárásban alapképzésre 3511, felsőoktatási szakképzésre 870, osztatlan képzésre 503, mesterképzésre pedig 561 jelentkezőt vettek fel.

A legtöbben, 426-an jogászképzésre kerültek be, ezt követi a gazdálkodási és menedzsmentszak 417, majd a kereskedelem és marketing 204 felvett hallgatóval. A lista további helyén szerepelt a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, a kommunikáció- és médiatudomány, valamint a nemzetközi gazdálkodás szak is.

Legtöbben, 475-en a Debreceni Egyetemre kerültek be, a második legnépszerűbb a Budapesti Gazdasági Egyetem 455-tel lett, ezután a Pécsi Tudományegyetem következik a sorban ahová 387 embert vettek fel a pótfelvételin. A Szegedi Tudományegyetemre 371-en, a Eötvös Loránd Tudományegyetemre pedig 369-en kerültek most be.

Az OH az általános felvételi eljáráshoz hasonlóan SMS-ben értesíti a jelentkezőket a döntésről. A besorolási döntés hamarosan az e-felvételi hivatalos iratok menüpontban lesz elérhető, erről a hivatal minden jelentkezőt e-mailben tájékoztat. A felvettek felsőoktatási intézményüktől kapják meg a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tájékoztatót a besorolási döntést követően.

A pótfelvételi eljárásban egy szakra és egy intézménybe lehetett jelentkezni, és jellemzően önköltséges képzésekből lehetett választani.

Pótfelvételire azok adhattak be kérelmet, akiket a rendes eljárásban nem vettek fel sehová, vagy akik korábban nem jelentkeztek egyetemre, főiskolára. Jelentkezni az e-felvételi rendszerében lehetett, egyetlen felsőoktatási intézmény egyetlen képzésére. Az augusztusban megállapított ponthatárok azonosak az általános eljárásban megállapítottakkal, vagy egyes esetekben magasabbak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 20:29, vasárnap | Helyi

Hétfőtől indul a Kiskunfélegyháza-Szentes vasútvonal 7,5 kilométeres szakaszának felújítása

Augusztus 3-tól kezdődően négy hónapon keresztül nagyszabású munkálatokat kezdünk a 147-es, Kiskunfélegyháza-Orosháza vasútvonal Kiskunfélegyháza és Gátér közötti szakaszán

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás