2024. június 3, hétfő - Klotild

2016. Június 08. 10:31, szerda | Helyi
Forrás: Dinnyés Gyula

Nyilzápor Trianon árnyékában

Június 5-én a Rabi majorban rendezték a Szegedi Szittyák az ún. TRIANON elnevezésű megemlékező íjászversenyüket.

A szakadó esőben utazó íjászoknak kellett az optimizmus és a kitartás erre a napra. A versenyre várakozó idő sem adott sok pozitív előjelet, mert folyamatosan szakadt az eső. A megnyitó helyszínéről is hólapátokkal kellet a megálló vizet elterelni, eldobálni.

Majd jött az isteni áldás, a napsütés, mely a verseny végéig ragyogott a bevállalós íjászokra, ugyanis sokan otthon maradtak a rossz időjárási előkép miatt.

A Turul Koppányok öt fővel vettek részt a megmérettetésen.

Józsa Gábor szegedi ötvösművész megnyitó beszédében a Nemzet szétszaggatásáról, a nemzetgyilkosok megbocsáthatatlan bűnéről is megemlékezett, majd ezt követően kezdődött a versengés.

A 20 célt és a nagy távolságokat a hírhedt Versailles-i kastélyt kellett méltóan leküzdeni!

A Koppányok jól emlékeznek a csúfos békediktátumra, és sorra gyűjtötték a kastélyon a pontokat.

Keserű Szilvia kategóriája második helyét szerezte meg.
Szeibert Imre szintén második, Tóth Mihály negyedik, Szólya Imre kilencedik.
Dinnyés Gyula második lett.

Vasárnap a Történelmi DAR VS/2016 harmadik fordulóján állnak a Koppányok versenybe.

Címkék: íjászok, Koppányok, turul

2024. Június 03. 15:06, hétfő | Helyi

St. Martin Kiskunfélegyházán koncertezett /videoval

St. Martin június 1-jén (szombaton este) szabadtéri előadás keretei között teremtett kellemes hangulatot Kiskunfélegyházán, a Malom udvarban.

2024. Június 02. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. június 2. - ÉVKÖZI 9. VASÁRNAP

2024. Június 02. 09:05, vasárnap | Helyi