Hírek
2014. Május 08. 15:14, csütörtök |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Önkéntesen a tiszta Magyarországért, a tiszta Kiskunfélegyházáért

Idén is csatlakozik városunk „A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akcióhoz.
Idén is csatlakozik városunk „A TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akcióhoz. A polgármesteri hivatal, a járási hivatal dolgozói, a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat tagjai, valamint Dongó József önkormányzati képviselő bankfalui „csapata” május 9-én a Petőfi lakótelepen, a Majsai úti körforgalomnál, a Csólyosi útban (542. sz. elkerülőtől délre lévő földes szakasz), a Szilfa u. – Csanyi út sarkán lévő véderdőnél, a Csanyi út földes szakaszán, a Péteri úton és a Bankfaluban (két helyszín: Alpári úti Hajléktalan szálló környéke, Kiskun u. vége) látnak munkához délután 15 órakor.
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. Idén immár negyedik alkalommal valósul meg. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „tavaszi nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. Azért szervezik meg ezt a mozgalmat minden évben, hogy közösen megtisztítsák szűkebb-tágabb környezetüket. A TeSzedd! nemzetközi porondon is bemutatkozik idén, hiszen Magyarország csatlakozik vele a „Let’s Clean Up Europe!” elnevezésű összeurópai kezdeményezéshez, amit az Európai Bizottság EWWR LIFE+ programja keretében szerveznek meg. Május 10-én a kontinens 28 országának polgárai töltik a napjukat szemétszedéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.