Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint

- mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán közzétett videóban szerdán.

Orbán Balázs emlékeztetett, hogy a magyar miniszterelnök tavaly júliusban a békemisszió első ütemének lezárását követően jelentést küldött valamennyi európai államfőnek, ahol elmondta, hogy Donald Trump a megválasztását követően azonnal béketárgyalásokat fog kezdeményezni Amerika és Oroszország között. "Így is történt. És azt is elmondta, hogy ha az európaiak nem jönnek föl saját békestratégiával, akkor az oroszok és az amerikaiak a fejük fölött fognak megegyezni" - tette hozzá.

"Most pontról pontra ez történik. A brüsszeli vezetők mégis megdöbbentek és válságtanácskozást hívtak össze Párizsban. Nyáron mi is kaptunk hideget, meleget, voltunk Putyin-csicskák, minden, amit el lehet képzelni, és közben végig igazunk volt"
- idézte fel a miniszterelnök politikai igazgatója.

Scholz bukik, a müncheni biztonságpolitikai konferencia sírásba torkollik, Rutte forog, mint a szélkakas, Brüsszel kapitulál - fogalmazott Orbán Balázs.

Hozzáfűzte, hogy "Magyarország az egyetlen európai ország, amelynek végig következetes békepárti álláspontja volt, és ez nagy tiszteletet vált ki szerte a világban, és számos lehetőséget teremt Magyarország számára". Ezekkel a lehetőségekkel pedig mi, magyarok élni is fogunk - jelentette ki Orbán Balázs.

Fotó: MTIBodnár Boglárka

Címkék: orbán viktor, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -