Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2019. Április 19. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: hirado.hu

Ötmillió forintba is kerülhet a legdrágább húsvéti pálinka

Ötmillió forintba is kerülhet a legdrágább húsvéti pálinka

Több millió forintba is kerülhet néhány kupica húsvéti pálinka akkor, ha valaki különösen nagy kárral járó közúti balesetet okoz a hatása alatt.

A biztosítók ugyanis nemcsak kategorikusan kizárják a kártérítésből az ilyen vétkeseket, hanem még a másoknak okozott anyagi kárt is behajthatják rajtuk – figyelmeztet közleményében a CLB biztosítási alkusz cég.

A tájékoztatás szerint akár ötmillió forintot is követelhet a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer, egészen pontosan a vezetői képességekre hátrányosan ható szer hatása alatt okoz másoknak különösen nagy anyagi kárral járó közúti balesetet – figyelmeztet húsvét kapcsán a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) ide vonatkozó passzusára Németh Péter.

A CLB Független Biztosításai Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója leszögezte, hogy nemcsak a hatóságok, hanem a biztosítók is szigorúan büntetik az ittas vezetőket: egyértelműen kizárják a kártérítésből azokat, akik túllépik az általuk meghatározott 0,8 ezrelékes befolyásoltságot.

Ez az állapot akár egy-két pohár bor vagy két üveg sör legurítása után is bekövetkezhet. Az ittasan okozott kárt a kgfb sem tolerálja, ötmillió forintig behajthatják a vétkesen azt az összeget, amit a biztosító a károsultnak kifizetett.

Vagyis az, aki ittasan okoz balesetet a cascóban, a baleset- és az életbiztosításban sem bízhat, mert nincs olyan szerződés, amely a részegekért vagy akár csak a „spiccesekért”, sőt, újabban a kábítószer hatása alatt állókért helytállna.

Őket semmi sem védi. Ezt a kockázatot a legjobb húsvéti pálinka sem éri meg – összegezi Németh Péter. A CLB szakértője a tapasztalatok alapján figyelmeztet: egy késő estébe, éjszakába nyúló italozás nyomát még húsvétkor sem lehet 4-5 óra alvással eltüntetni a szervezetből, ezért ha valaki így okoz balesetet, a szonda még mindig alkoholos állapotot fog mutatni.

A címlapfotó illusztráció.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi

Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).

2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi

Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés

A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.

2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi

Anyakönvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják