Hírek
2013. Június 27. 10:01, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Parkolókat építenének a Mezősi Károly utcába

E hónap végére elkészül Dankó Pista utcai bölcsőde felújítása és a Dózsa utcai óvoda részleges rekonstrukciója
E hónap végére elkészül Dankó Pista utcai bölcsőde felújítása és a Dózsa utcai óvoda részleges rekonstrukciója. A bölcsőde épületére több mint 150 milliót, az óvodára pedig 36 millió forintot költenek. A beruházás kapcsán azonban két lényeges probléma került felszínre, mégpedig a parkolás és az esővíz elvezetés kérdése. A tumultus kialakulásának megakadályozása és az esővíz elvezetés ügyében Gyenes Attila, a körzet önkormányzati képviselője az illetékesek segítségét kérte.
A körzet képviselőjének nem csak a beruházás szépségében kell gyönyörködni. Azt a helyzetet, ami itt teremtődik, feladatként kell megélni. A legnagyobb gond, hogy a bölcsőde bejárta is áttevődött a Mezősi Károly utcára. Eddig is voltak fennakadások a közlekedésben, ám szeptembertől nem egy, hanem két intézménybe hozzák reggelente és viszik délután a szülők gyermekeiket. A zsúfoltság megakadályozása érdekében forgalomtechnikai vizsgálatot kezdeményezetem, melynek függvényében dől el, hogy a Mezősi Károly utca ezen szakaszán csak az egyik oldalon engedélyezik a parkolást, vagy az egyirányúsítás mellett döntenek a szakemberek. A komfortosság növelése érdekében szeretnének új parkolókat is kialakítani az intézmények közelségében.
A másik probléma az esővíz elvezetésének hatékonyabb megoldása. A megnövekedett tetőfelület miatt ugyanis jóval nagyobb mennyiségű csapadékvízzel kell számolni. A meglévő rendszernek köszönhetően lehetőség nyílt a fővezetékre csatlakozni Dankó Pista utcai oldalon. A Mezősi Károly utcában az elsődleges feladat a csatornaszemek kitakarítása. Az épületek tetejéről lefolyó víz egy részét a tervek szerint az óvoda és a bölcsőde udvarának zöldfelületén szikkasztanák. Mivel ez újabb probléma forrása lehet, szeretnék elérni, hogy e helyett a zárt csapadék-víztározóba kerüljön az esővíz. A feladat adott, a cél, hogy a szeptemberi óvoda és bölcsődekezdésre komfortossá tegyük az intézmények környékét – mondta el a Félegyházi Közlöny Online munkatársának Gyenes Attila.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.