Hírek
2015. November 30. 08:12, hétfő |
Helyi sport
Forrás: kecskemetilac.hu
Pazar góllal harcolta ki az országos döntőt Bács megye!

Rendkívül kemény és harcos meccsen, Harnos Zoltán bombagóljával verte a Bács megyei válogatott Békést, és ezzel bejutott az országos döntőbe.
Vanó Sándor csapatának csak a győzelem volt jó a továbbjutáshoz, hiszen Békés egy ponttal többet gyűjtött, Pest pedig az utolsó körben a nyeretlen Jász-Nagykun-Szolnok ellen lépett pályára. Ennek megfelelően, inkább a hazaiak erőltették a támadásokat, a vendégek főleg kontrákra rendezkedtek be, hátul pedig sallangmentesen igyekeztek megoldani minden feladatot.
A kapuk nem is igazán forogtak veszélyben, főleg a pontrúgásokkal sikerült néha egymás mögé kerülni a feleknek. Az első játékrészben végül nem is született gól, és sokáig úgy tűnt, a folytatásban sem, ám Vanó Sándor több cserével is frissítette csapatát, ami maximálisan bejött. Az egész tornán jó formában futballozó, Harnos Zoltán lett a meccs hőse, aki hat perccel becserélése után, hatalmas gólt ragaszkodott egy lecsorgó labdából a jobb felsőbe 16-ról.
A hajrában aztán az indulatok is fokozódtak, előbb Bajnók vágta fel Hernádyt gólhelyzetben, majd a lefújás előtt Urbán csapott oda egy szabadrúgás előtt Szabó Szilárdnak, így piros kártyákban a sárga mezesek nyertek.
Folytatás az országos döntőben (december 5-6-án) Pomázon és Szigetszentmiklóson.
Bács-Kiskun – Békés 1-0 (0-0)
Bács: Tóth – S. Juhász, Szalontai, Valkai, Bene – Sibinger, Palásti (Hernády D. 48.), Kohány B. (Szabó Sz. 36.), Dostyicza – Balog, Kohány G. (Harnos 52.)
Gól: Harnos (58.)
A torna eredményei, jegyzőkönyvei, az adatbank.mlsz.hu oldalon, a Bács megye fül alatt érhetőek el, a megyei válogatottak (2. cs) legörgő fülre kattitnva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:52, csütörtök | Helyi sport
Eszter három versenyszámban állt rajthoz
2025. április 26-án Felsőlajoson a Mámor Lovasudvar adott helyszínt a Szabadidő Díjugrató Versenynek.
2025. Április 18. 21:07, péntek | Helyi sport
Húsvéti éremeső a félegyházi birkózóktól
Húsvét előtt fontos eseményeken vettek részt a birkózók.
2025. Április 15. 12:03, kedd | Helyi sport
Dobos Eszter ismét szép eredményt ért el
2025. április 13-án a kiskunfélegyházi Zöldmező Lovassport Egyesület csapata Balástyára látogatott, ahol a Leon-Cavallo Lovarda rendezésében egy színvonalas versenyen vett részt.
2025. Április 14. 12:39, hétfő | Helyi sport
Újabb dobogós eredményekkel büszkélkedhetnek a félegyházi birkózók
Az elmúlt hétvégén az U17-es korú birkózók versenyeztek a válogatott mezekért, amelyeket az Észak-Macedón fővárosban rendezendő Európa-bajnokságon és a görögországi világbajnokságon viselhetnek hazánkat képviselve.