2020. január 22, szerda - Vince

2019. Szeptember 10. 10:29, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Jövő pénteken avatják fel a Móraváros Móra szobrát

Ünnepélyes keretek között szeptember 20-án, pénteken 11 órakor avatják fel a Móraváros Móra-szobrát.

Dr. Réczi László a körzet önkormányzati képviselője a Félegyházi Közlöny munkatársának elmondta, hogy a Móra Ferenc születésének 140. és halálának 85. évfordulója kapcsán meghirdetett emlékév keretében számos eseménnyel adózik híres szülöttje előtt Kiskunfélegyháza. Ennek egyik, a Móravárosban élők számára kiemelkedően fontos eseménye az írónak és irodalmi munkásságának emléket állító szobor felavatása.

– A városban számos helyen van Móra-szobor és emléktábla, azonban éppen az író nevét viselő városrészben eddig nem volt. Rosta Ferenc alpolgármester felvetése indította el a gondolatot, ami Rieger Tibor Kossuth-díjas szobrászművész alkotásában öltött testet. A szobor a Nefelejcs utcai orvosi rendelő előtti közterületen már áll, ünnepélyes avatására minden érdeklődőt nagy szeretettel elvárunk – mondta a tavaly ötvenéves Móraváros képviselője.

Program:

• Köszöntőt mond Csányi József polgármester
  • A művészt bemutatja dr. Tarjányi József
  • Avatóbeszédet mond dr. Réczi László önkormányzati képviselő

Közreműködnek:

• A Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
  • Platán Utcai Tagintézményének diákjai, valamint a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola diákjai

(Nyitófotó: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)

2020. Január 22. 15:02, szerda | Helyi

Személyszállításra is alkalmassá tehető drónprototípust mutattak be Jakabszálláson

Bemutatták a világ első hidrogén üzemanyagcella meghajtású, személyszállításra is alkalmas, magyar-amerikai együttműködésben fejlesztett légi járművet a Bács-Kiskun megyei Jakabszálláson szerdán.

2020. Január 22. 14:46, szerda | Helyi

Márciusban elindul az azonnali átutalás

Ez a rendszer a magyar bankszektor valaha volt legnagyobb egyszeri beruházása, ami új pénzforgalmi korszakot hoz a magyar gazdaságba.

2020. Január 22. 10:03, szerda | Helyi

Újabb támogatásokat kapnak az állattartó telepek

Újabb források segíthetik az állattartó telepek korszerűsítését.

2020. Január 22. 09:53, szerda | Helyi

Már nem a jegyzőnek kell bejelenteni a felelőtlen állattartókat

Csökkent a jegyzők állatvédelmi hatásköre január 1-jétől.