2019. június 26, szerda - János

2019. Június 11. 14:42, kedd | Helyi
Forrás: Szerk.

Pénteken mindenkit vár Félegyházán a BENU Egészségutca

Június 14-én, pénteken 9 és 18 óra között rendezik meg a kiskunfélegyházi Egészségközpont és a környező, megújult Korond utca ünnepélyes átadását.

A rendezvény kapcsán gazdag programokkal a helyszínre érkezik a BENU Egészségutca.

Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja keretében a félegyházi lakosok is élhetnek az ország legnagyobb mobildiagnosztikai szűrőkamionjának szolgáltatásaival: akár 37 féle vizsgálaton vehetnek részt.

A rendezvény szervezői hívják és várják a helyi általános és középiskolák diákcsoportjait is látványos anatómiai bemutatókra. A diákok szórakoztató formában mélyíthetik el tudásukat az emberi test felépítéséről és működéséről, anatómiai modellek, és a virtuális technológia segítségével bepillantást kaphatnak annak belső titkaiba, a 3D-s Anatómiai Mozisátorban pedig 15 perces előadásokat tekinthetnek meg egyedi látvány- és hangelemekkel színesítve.

A véradással egybekötött egészségnapot tovább színesítik:

• Katus Attila
  • Fliszár Dóra és csapata
  • a Silver Step, Mónus Kata
  • a Brilli-Art Stúdió Tánccsoport Egyesület
  • Thai chi bemutató
  • a kiskunfélegyházi FTSI tornászai.

(Részletes program a cikk végén lévő plakáton olvasható.)

A rendezvényt megtiszteli jelenlétével dr. Kásler Miklós miniszter és Lezsák Sándor országgyűlési képviselő is.

(Nyitófotó: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)

2019. Június 26. 15:27, szerda | Helyi

Autóbusz utasain segítettek

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának járőrei az autópályán rekedt külföldi utasok segítségére siettek.

2019. Június 26. 10:29, szerda | Helyi

Rendszeres mozgás és túlsúly

Hiába a sport, ha közben nehéz és zsíros ételeket fogyasztunk.

2019. Június 26. 08:50, szerda | Helyi

Fokozottan ellenőrzi a vonatokat és vasútállomásokat a rendőrség

Fokozott ellenőrzésbe kezd a rendőrség a vonatokon és a vasútállomásokon – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kedden a Police.hu oldalon.

2019. Június 26. 08:35, szerda | Helyi

Országszerte hőségre figyelmeztetnek

A legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 35 fok között várható.