2019. szeptember 17, kedd - Zsófia

2019. Június 11. 14:42, kedd | Helyi
Forrás: Szerk.

Pénteken mindenkit vár Félegyházán a BENU Egészségutca

Június 14-én, pénteken 9 és 18 óra között rendezik meg a kiskunfélegyházi Egészségközpont és a környező, megújult Korond utca ünnepélyes átadását.

A rendezvény kapcsán gazdag programokkal a helyszínre érkezik a BENU Egészségutca.

Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja keretében a félegyházi lakosok is élhetnek az ország legnagyobb mobildiagnosztikai szűrőkamionjának szolgáltatásaival: akár 37 féle vizsgálaton vehetnek részt.

A rendezvény szervezői hívják és várják a helyi általános és középiskolák diákcsoportjait is látványos anatómiai bemutatókra. A diákok szórakoztató formában mélyíthetik el tudásukat az emberi test felépítéséről és működéséről, anatómiai modellek, és a virtuális technológia segítségével bepillantást kaphatnak annak belső titkaiba, a 3D-s Anatómiai Mozisátorban pedig 15 perces előadásokat tekinthetnek meg egyedi látvány- és hangelemekkel színesítve.

A véradással egybekötött egészségnapot tovább színesítik:

• Katus Attila
  • Fliszár Dóra és csapata
  • a Silver Step, Mónus Kata
  • a Brilli-Art Stúdió Tánccsoport Egyesület
  • Thai chi bemutató
  • a kiskunfélegyházi FTSI tornászai.

(Részletes program a cikk végén lévő plakáton olvasható.)

A rendezvényt megtiszteli jelenlétével dr. Kásler Miklós miniszter és Lezsák Sándor országgyűlési képviselő is.

(Nyitófotó: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)

2019. Szeptember 16. 17:33, hétfő | Helyi

Tiszta otthon, rendes ház

2019. Szeptember 16. 16:40, hétfő | Helyi

Betűbölcsi a könyvtárban

2019. szeptember 17-én, kedden 10 órától a Betűbölcsi vendége dr. Doroginé dr. Bitó Klára a Kiskunfélegyházi Járásbíróság elnöke.

2019. Szeptember 16. 16:37, hétfő | Helyi

Magyarország jó tanulói - jó sportolói a Platán Iskolába járnak

Eredményes, kiváló tanulmányi munkájáért és kimagasló sportteljesítményéért jutalmazták a Platán iskola három tanulóját: Trungel-Nagy Zalánt, Trungel-Nagy Kolost és Preisz Csaba Bálintot.

2019. Szeptember 16. 13:37, hétfő | Helyi

Egyhetes ellenőrzés kezdődik ma a közutakon

Egyhetes összehangolt rendőrségi közúti ellenőrzés kezdődik ma Magyarországon.