Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2018. Március 30. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: egyazegyben.com

Rántott hús aminek a panírjához nem kell liszt, tojás és zsemlemorzsa sem

Rántott  hús aminek a panírjához nem kell liszt, tojás és zsemlemorzsa sem

Nem viszel be felesleges kalóriákat, és így is nagyon finom!

Csak a paníron kell változtatnunk, és már kész is az egészséges rántott hús! Erről akkor sem kell lemondanod, ha diétázol. Panírozhatunk ezzel a módszerrel akár szárnyat, combot, stb.

Hozzávalók 4 személyre:

  • bors
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 kg csirkemell
  • 1 doboz natúr joghurt
  • 15 dkg zabpehely
  • 10 dkg sajt

Az egész megvan kb. egy 45 perc alatt.

Miután megmostuk a csirkemellet, vágjuk fel szeletekre. Keverjük bele a joghurtba a sót és a borsot, és nyomjunk bele fokhagymát. Következő lépésként a zabpelyhet le kell darálni. A húst forgassuk a joghurtos keverékbe, de nem baj, ha hagyjuk benne állni egy kis ideig, mert csak pácolódik, és omlósabb, finomabb lesz. Mielőtt elkezdjük sütni, a zabpelyhet keverjük össze a reszelt sajttal, és forgassuk bele a hússzeleteket.
Ha megvan minden, akkor tegyük a húst egy sütőpapíros tepsibe. Előmelegített sütőben 180 - 200 fokon süssük kb. 20-25 percig.

Címkék: panír, rántott hús

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás