2024. június 17, hétfő - Laura

2014. Augusztus 22. 12:56, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Régi mesterségek, hagyományőrző mesterek

Népi mesterségek, kézimunkák, és művészetek kiállítására és vásárára invitálta az érdeklődőket augusztus 20-án a Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesülete a kiskunfélegyházi Ipartestület székházába.

A rendezvényen Kapus Krisztián polgármester mondott köszöntőt, a programot Németh László az IPOSZ elnöke és Makai Lászlóné, az Ipartestület helyi elnöke nyitotta meg.

A kiállításon a régióból és Szerbiából több mint harminc kékfestő, fazekas, bábkészítő, cipész, ékszerész, bőrdíszműves, szőrmekészítő, babagyűjtő, cukrász, virágkötő, gobleinkészítő stb. 250 terméke látható. Eltűnőben vannak a hagyományos régi mesterségek, amelyekkel kisiparoscsaládok tagjai keresték akár több száz éven keresztül a kenyeret. A mai gyerekek már csak könyvekből, régi felvételekről vagy nagyszüleik elbeszélgetéseiből alkotnak fogalmat az eltűnt mesterségek tudásáról. Ezzel a kiállítással remek alkalom visszaidézni a múltat és az emlékeinkben elmerengeni.

Kiállítók: Polyák Imre – késes iparművész, Csordás Katalin -parasztviseletek, Kókai Etelka – szőrme és divatáru, Czinege Manufaktúra – kosár, bútor, Ormándi László – szegedi papucskészítő, Nagyapáti Kukuc Péter – Magyar Hagyományőrző és Néprajzkutató Társulat, Varga Edit – babakészítő, Mirtusz sütöde – édességek, Félegyházi Kenyérgyár, Kapualj Borüzlet – borok, tönkölybúza termékek, Kovács Miklós – kékfestő, Rácz Éva Rózsa – virágüzlet, Holtság Károly – üvegfestő, díszüveges, Tarjányi László – cipő és bőrkellék kereskedés, Ninkov Zsuzsanna (Bácskatopoja) - üveggravírozó, Kecső Gizella – gobelin, Herédiné Varga Alíz – horgolt termékek, Csanádi Sándorné – kötés horgolás, Kata női-férfi szabóság, Zrínyi Istvánné – mézeskalácskészítő, Reparuk Dezső – népi hangszerkészítő, Bene Ágostonné – vesszőfonó, Kiss István - restaurátor, Vízi Jánosné – bábkészítő, Rádiné Bense Tünde - bőrékszer, Kovács János – cukrász, Harangvirág virágbolt – esküvői csokrok, Vlasztimír Ninkov – csont és fafaragó, Rácz Fodorné Ibolya - szövő, népművész, Garai István – babagyűjtő, Dinnyés Jánosné -gobelin, Kissné Kémer Orsolya – lószerszámok, Dobos Zsuzsanna -kerámia, Kiss Sándor – konflis, Pardi Tibor – bérelhető veterán autók.

A kiállítás augusztus 20-24. között várja a látogatókat.