2022. január 29, szombat - Adél

2022. Január 13. 13:15, csütörtök | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Régi vágya teljesülhet a kunszállásiaknak

A 2022-es év nagyszerű hírrel indult Kunszálláson. Tegnap vehette kézbe a település polgármestere az M5 autópálya kunszállási csomópontjának építési engedélyét.

Almási Roland Márk polgármester szerint, tevékenysége legnagyobb kihívása az autópálya lehajtójának ügye. Az elmúlt több mint két esztendőben, az ezzel kapcsolatos kommunikációja meglehetősen visszafogott volt. Nem véletlenül! Tisztában volt vele, hogy fokozott várakozásnak kell megfelelni, hisz a településen élők régi álmáról van szó

Azonban az eltelt időszak nem volt hiábavaló, a háttérben komoly munka folyt. Megszámlálhatatlan egyeztetés, megbeszélés az érintettekkel mind személyesen, mind online. Az elvégzett munka gyümölcse azonban mára beérett, megszületett az építési engedély.

Szeretné azonban világossá tenni, hogy ezzel még nem ért célba a feladat, csupán egy nagyon fontos lépést tettek. Következhet a közbeszerzés a kivitelezésre, azt követően a megvalósítás.

„Úgy gondolom, már nem vagyunk messze, elérhető közelségbe került a lehajtó. De továbbra is dolgoznunk kell, úgy ahogy eddig! Ezúton szeretném megköszönni Lezsák Sándor képviselő úrnak és munkatársainak segítő közbenjárásukat!” – fogalmazott Almási Roland Márk, Kunszállás polgármestere.

2022. Január 29. 09:10, szombat | Helyi

A kiskereskedelmi szektor környezettudatosságának felmérése és növelése

2021. júliusában indult el a GINOP-5.3.5-18-2020-00167 - A kiskereskedelmi szektor környezettudatosságának felmérése és növelése a konvergencia régiókban projekt.

2022. Január 28. 16:55, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Tekintsék meg portálunkon friss anyakönyvi híreinket.

2022. Január 28. 16:41, péntek | Helyi

Moziünnep a félegyházi moziban

Kiskunfélegyházán a Petőfi Moziban 2022. január 27-től február 2-ig minden filmet egységesen 790 Ft-ért nézhetnek meg.

2022. Január 28. 10:15, péntek | Helyi

Erős, viharos erejű szél várható

Az előrejelzés alapján igen erős, viharos erejű szél várható az ország több pontján.