2024. május 7, kedd - Gizella

2013. Május 09. 13:32, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Rendhagyó történelem óra a Platán iskolában

Rendhagyó történelem órán vehettek részt a Kiskunfélegyházi Összevont Általános Iskola érdeklődő felső tagozatos tanulói és a félegyházi tankerület intézményeinek vezetői, tanárai május 7-én, a Rákóczi Szövetség Helyi Szervezete szervezésében a Platán utcai tagintézményben. A rendezvényt Kapus Krisztián polgármester nyitotta meg, aki kiemelte, hogy szükség van ilyen, a megszokott formától eltérő alkalmakra.

Bánhegyi Ferenc tankönyvszerző II. Rákóczi Ferenc élete és kora címmel tartott érdekes előadást. Őt követte dr. Hidán Csaba egyetemi előadó, harcművész, régész, aki látványos bemutató keretében a kurucok viseletéről, fegyvereiről, harcmodoráról beszélt. Juhász Béláné tagintézmény-vezető tájékoztatásul elmondta, hogy ez a mai nap egy Rákócziról szóló programsorozat első része volt, mely a következő tanévben folytatódik.