Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2023. Január 26. 09:07, csütörtök | Belföld
Forrás: Ügyészség

Repülőtér füves kifutópályáján driftelt, ami ettől megsérült

Repülőtér füves kifutópályáján driftelt, ami ettől megsérült

Az ügyészség felfüggesztette az eljárást a suzukis ellen.

A hó sokakat autójuk és saját képességeik kipróbálására csábít, azonban nem árt a kellő körültekintés - írja közösségi oldalán Magyarország Ügyészsége.

Elmulasztotta ezt az a harmincas éveiben járó férfi, aki az Egri Járási Ügyészség határozata szerint 2021 januárjában kiment a Gyöngyös-Pipishegyi Repülőtér hóval borított, füves kifutópályájára driftelni, és arról felvételt készíteni.

A jármű kerekei a felázott talajban hosszanti és körkörös benyomódásokat hagytak, melyek a hó elolvadása után láthatóvá váltak. A repülőtér kifutópályája így tehát megsérült, a driftelés a fel - és leszálló járművek közlekedését veszélyeztető eredménnyel járt.

Az Egri Járási Ügyészség nem tartotta szükségesnek a vádemelést a légi közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség ügyében, a férfival szemben az eljárást egy évre felfüggesztette, úgynevezett feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott. Ha a férfit ez alatt az egy év alatt, a feltételes felfüggesztés során elkövetett szándékos bűncselekmény miatt nem hallgatják ki gyanúsítottként, akkor az eljárást az ügyészség megszünteti.

A drónnal rögzített felvételen a cselekmény látható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.