Hírek
2024. Március 19. 09:31, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Roadpol-akció: több mint tízezer autóvezető nem kapcsolta be a biztonsági övet
Több mint tízezer olyan autóvezető volt, aki nem kapcsolta be a biztonsági övét - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedden, a március 11-17. között zajlott országos ellenőrzés eredményéről beszámolva.
A közlemény szerint a Roadpol Operational Group (az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) éves ellenőrzési terve alapján a magyar rendőrség egy héten át a passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrizte.
Ennek során a rendőrök 15 449 esetben tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását, túlnyomórészt - 11 753 alkalommal - a járművezető nem kapcsolta be a biztonsági övet.
A gyermekbiztonsági rendszert 265-en nem használták, 52 motorkerékpáros pedig bukósisak nélkül közlekedett - tették hozzá.
Kiemelték, hogy "a passzív biztonsági eszközök használatával a balesetek során bekövetkező személyi sérülések jelentős része megelőzhető, illetve a sérülés foka csökkenthető".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
