2020. április 5, vasárnap - Vince

2020. Február 13. 19:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

Romantikus délutáni találkozót tartottak a nyugdíjas klub tagjai

A Házasság hete programsorozathoz kapcsolódóan február 11-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban romantikus délutáni összejövetelt tartottak a nyugdíjas klubok tagjai.

A házasság hete rendezvénysorozatot minden év februárjában tartják, felhívva ezzel a figyelmet a házasság fontosságára. A kezdeményezés 1996-ban indult útjára az Egyesült Királyságban, majd Magyarországont is meghódította a program. 2008-tól minden évben megrendezik civil szervezetek és keresztény egyházak együttműködésével, számos település és közösség részvételével. A mozgalom célja, hogy megismertesse az emberekkel azokat a hagyományos értékeket, amelyek örömtelivé és sikeressé és tehetik a házasságot, ami az egész társadalom számára is előnyös, valamint hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek és a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek mondta el Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató a rendezvény nyitányaként.

A délután folyamán a nyugdíjas klub tagjai számos szépirodalmi művet, verset, prózát adtak elő, melyek mind-mind a szerelemről, szeretetről, párkapcsolatról szóltak.

Előadásaikért cserébe romantikus idézetekkel tarkított könyvjelzőket és pici csokoládé szívecskéket vihettek haza.