Hírek
2016. Július 15. 15:00, péntek |
Helyi
Forrás: egyazegyben.com
Serkentsd virágzásra az orchideád!

Kevesen tudják, mivel tudják leginkább virágzásra serkenteni kedvencüket.
A normál körülmények között - vagyis szobában tartott orchideák általában 2-7 hónapig virágoznak, majd lassan, egyenként elhullajtják virágaikat. Ahhoz, hogy később is virágozzanak a virágzás után vissza kell vágni a virágszárat. A virágszáron minden szárcsomó (kis, háromszög alakú kidudorodások) egy-egy lehetséges új virágzó hajtás kezdeménye. Ezért, ha a legalsó szárcsomó fölött vágjuk vissza a virágszárat, meghagyjuk a lehetőséget egy új virágszár kifejlődésének.
Két virágzás között pihenő szükséges az orchideának, tehát senki ne várja, hogy a levirított növénye másnap új virághajtást hoz!
Pihenés alatt alacsonyabb hőmérsékletet igényel - kb. 15 fok az ideális. Csökkentsük minimálisra az öntözést, és ne tápoldatozzuk! A pihenőidő alatt lehet átültetni az orchideát, ha úgy látjuk kinőtte a cserepét.
Amikor a növény kipihente magát, elindul a virágszár fejlődése. Ekkor megkezdhetjük a tápoldatozást, Hamarosan újra hónapokon át gyönyörködhetünk a meseszép virágokban!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:36, vasárnap | Helyi
Félegyházi Napok 2025
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata szeretettel meghívja Önt és kedves családját a 2025. augusztus 19-20-án megrendezésre kerülő FÉLEGYHÁZI NAPOK programjaira.
2025. Augusztus 03. 08:19, vasárnap | Helyi
„Minden település számít” Újabb közlekedési beruházást adtak át
Cél, hogy minden vármegyei településre, a legkisebbekre is jusson támogatás
2025. Augusztus 03. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. augusztus 3. - ÉVKÖZI 18. VASÁRNAP
2025. Augusztus 03. 08:17, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. augusztus 3. - ÉVKÖZI 18. VASÁRNAP