2024. május 3, péntek - Tímea

2015. November 18. 15:39, szerda | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Sikeresen szerepeltek a Koppány íjászok

Kétegyházán a Turul HISZK tagjai rendezték meg a Mudim testvérek tiszteletére szervezett íjászversenyt 2015. november 14-én szombaton.

A hatalmas érdeklődés okából a teremversenynek tervezett versenyt kénytelenek voltak a szervezők két szabadtéri céllal bővíteni. Szerencsére szép napsütés volt egész nap, így kellemes szellőzés volt az a kis idő, amit a kinti célok leküzdésével töltöttek el a versenyzők. Az ideiglenes határ közelsége okából sok romániai íjász is megjelent, így nemzetközivé vált, kiváló versenynap volt.
A szervezők mindent megtettek a minőség és a megmérettetés érdekében, ami Lovász György irányításában kiválóan sikerült is.

A verseny a Mudim testvérekre való megemlékezéssel kezdődött. A kis ünnepség után indulhatott a megmérettetés. A 150 íjász 2 körön 12 cél leküzdésével bizonyíthatta rátermettségét. A vegyes összeállítású célokon lehetett nagyszerűen vizsgázni, de bizony rendkívül könnyű volt, akár hibázni is. Pl a börtönrácson átlövés, ahol pár centis tévedés, máris nullának számított.
A kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai HE 9 fővel utazott a versenyre:
Csáki Laura, Csitári Nóra, Keserű Szilvia, Horváth Katica, Szeibert Imre, Tóth Mihály, Kiss János, Elekes Lali és Dinnyés Gyula.
A kilenc fős csapat 7 érmet szerzett!
Csáki Laura, és Horváth Katica nagyszerű ponteredménnyel a kategóriájukban aranyérmet szerzett.
Keserű Szilvia felnőtt nő kategóriában második lett.
Csitári Nóri harmadik helyen végzett.
Elekes Lali ifi vadászreflex kategóriában magabiztosan utasított minden jelöltet maga mögé, így első lett!
Dinnyés Gyula 498 ponttal második helyen zárta a versenyt!
Tóth Mihály 478 ponttal lecsúszott a dobogóról.
A többiek az élmezőnyben végeztek.
Csapatban a Koppányíjászok a harmadik helyen zárták a versenyt.

Dinnyés Gyula

2024. Május 03. 16:54, péntek | Helyi sport

Koppányok áprilisa a hagyomány, a kultúra és a sport körül

2024 április 21-én rendezte soron következő versenyét a gúnyhatáron túli Horgoson a Magyarkanizsai Íjász Kör.

2024. Április 29. 09:22, hétfő | Helyi sport

Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

Abonyban került megrendezésre az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokság, egyben Varga János Emlékverseny.

2024. Április 25. 19:43, csütörtök | Helyi sport

Félegyházi siker a szombathelyi SPARTAN versenyen

2024. április 13-án került megrendezésre Szombathelyen a SPARTAN Közép-Európai Régió versenysorozatának következő állomása, ahol Kiskunfélegyházát a 18 éves Szekeres Norbert képviselte.

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén