2024. április 25, csütörtök - Márk

2019. November 13. 13:56, szerda | Helyi sport
Forrás: Vas Tibor

Sikeresen záródott a Huszka József jótékonysági verseny

A Huszka József HSE és a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály közös által szervezett jótékonysági célú emlékversenyén közel 120 íjász vett részt a KÉSZ Arénában november 9-én.

Sok versenyző érkezett a környező településeken kívül (Kecskemét, Hetényegyháza, Szeged, Kerekegyháza, Sándorfalva, Orosháza, Újszentiván) Abonyból, Bölcskéről, Rácalmásról, Csemőről, Kalocsáról, Baracsról.

A pálya a Magyar Íjász Szövetség történelmi szakágának szabályzata alapján lett összeállítva vadász, lőlapos és ügyességi célokat vonultatott fel, amelyeket 24 lőállásból kellett meglőni három vesszővel. A versenyen nagyon szép eredmények, magas pontszámok születtek. A 14 év alattiak között (akik a rövidebb távot lőtték) a legtöbb pontszámot ifj. Bencze László (Fénypárducok), a 14 év felettiek (akik a hosszabb távot lőtték) Palatinus Csaba (Nagyabonyi Íjászok) lőtte. A helyi felnőtt versenyzők a verseny tisztasága, a fair play miatt végig lőtték ugyan a pályát, de nem kerültek értékelésre.

A verseny jó hangulatban, fegyelmezett íjászokkal, nagyon pergőn zajlott, három és fél óra alatt befejeződött.

A megmérettetés után sem unatkozhattak a résztvevők, hiszen délvidéki íjászok rekonstrukciós íjait próbálhatták ki, illetve Fehér Holló Öskü előadását hallgathatták meg, valamint Szalma József és Gyetvai Attila íjkészítők termékeit tekinthették meg.

A helyi érdekeltségű eredmények
Barebow kategória
• Kiss Dániel ifi fiú 1. hely (Fénypárducok)
Vadászreflex kategória
• Horváth Csenge ifi lány 1. hely (Fénypárducok)
• ifj. Bencze László gyerek fiú 1. hely (Fénypárducok)
• Mizsei Jácint gyerek fiú 3. hely (Fénypárducok)
Pusztai
• Nagy Petra gyerek lány 2. hely (Huszka József HSE)
• Lantos Réka gyerek lány 3. hely (Huszka József HSE)
• Horváth Anna gyerek lány 4. hely (Fénypárducok)
• Kovács Kitti gyerek lány 5. hely (Huszka József HSE)
• Horváth Fruzsina ifi lány 1. hely (Huszka József HSE)

A verseny teljes eredménylistája megtekinthető az alábbi linken:

A versenyről készült videó: https://vimeo.com/372290453

A rendezvény támogatói:
• Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
• F. Juhász Zoltán, Juhász Tibor - München,
• Integrál ZRT.
• Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
• Bajsai Testvériség Egyesület
• Félegyházi Szuperinfó
• Kókity Attila és Erika
• Tóth Papír KFT.

Köszönet minden látogatónak, aki jelenlétével, adományával támogatta a Huszka Emlékhely megvalósítását!

Vas Tibor
Fénypárducok