Hírek
2021. Október 17. 18:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
Sokan ellátogattak az Őszi Virágünnepre
Mint minden évben, idén is megrendezték Kiskunfélegyházán a virágvásárral egybekötött Őszi Virágünnepet.
Október 16-án délelőtt a Petőfi-tér és a Hattyúház előtti sétány is virágba borult. A szebbnél szebb virágzó és örökzöld növények között rózsát, sáfrányt, árvácskát, krizantémot, zsályát, tujákat, cserjéket, pozsgás növényeket is láthattak a nézelődők, és természetesen az ápolásukhoz, gondozásukhoz, vagy épp a betegségeik gyógyításához szükséges szereket is meg lehetett vásárolni.
A gyerekek is jól érezték magukat a forgatagban, hiszen bátran válogathattak a vicces tökfigurák között, az ügyesebbek pedig hazavihették a „nyersanyagot”, hogy aztán otthon maguk faragják ki Helloween-töküket.
A virágokkal roskadásig megpakolt standok mellett különféle kézműves portékákból is lehetett válogatni, valamint a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület könyvkínálatában is lehetett böngészni.
A szokásokhoz hűen ezúttal is kiállítást rendeztek a XI. Virágos Félegyházáért verseny résztvevőinek kertjeiről készült fotókból, melyeket bárki megcsodálhatott a délelőtt folyamán.
(Képek: Fábián Adrienn)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 11:06, kedd | Helyi
A rutin nem tér vissza magától
Az elmúlt héten Bács-Kiskun vármegyében 51 rendőri intézkedést igénylő közúti közlekedési baleset történt, amelyekben 29-en sérültek meg.
2026. Július 07. 08:48, kedd | Helyi
Kiemelkedő eredményekkel búcsúztak a Móra Gimnázium végzősei
A Móra Gimnázium végzősei az idei érettségi vizsgaidőszakban is kiemelkedő eredményekkel bizonyították tudásukat és kitartásukat.
2026. Július 06. 08:23, hétfő | Helyi
Alvó utasra csaptak le
A kiskunfélegyházi nyomozók a térfigyelő kamerák felvétele nyomán hamar azonosították és elfogták azt a párost, amely egy alvó utast fosztott ki egy vonaton.
2026. Július 03. 14:59, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.












