Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2011. Július 03. 07:13, vasárnap | Külföld
Forrás: HírTV

Strauss-Kahn pazar vacsorával ünnepelt – a szocialisták kivárnak

Strauss-Kahn pazar vacsorával ünnepelt – a szocialisták kivárnak

700 dolláros, azaz csaknem 130 ezer forintos vacsorával ünnepelte szabadon bocsátását Dominique Strauss-Kahn, a nemi erőszak kísérletével vádolt volt IMF-vezér. A bankár-politikust pénteken óvadék nélkül helyezte szabadlábra a New York-


Mosolyogva hagyta el a kényszerlakhelyéül szolgáló New York-i lakását a szexuális bűncselekményekkel vádolt Dominique Strauss-Kahn. A Nemzetközi Valutaalap lemondott vezetője és felesége vacsorával ünnepelte meg, hogy egy manhattani fellebviteli bíróság megszüntette a házi őrizetét. A bankár-politikus ezúttal sem nyilatkozott az újságíróknak. Útlevelét még nem kapta vissza, így nem utazhat haza Franciaországba, de szabadon mozoghat az Egyesült Államok területén, és nem kell viselnie a nyomkövetőt.

A testület azzal indokolta döntését, hogy kétségek merültek fel a felperes szavahihetőségével kapcsolatban. Kiderült, hogy a szobalány több ponton is hazudott vallomásában. Strauss-Kahn ügyvédei szerint a guineai szobalány beleegyezett az aktusba, de a nő védője továbbra is kitart a nemi erőszak mellett.

Franciaországban sokan már abban reménykednek a fejlemények miatt, hogy a szocialista politikus hamarosan beszállhat a jövő évi elnökválasztási kampányba. Van azonban, aki nem hisz Strauss-Kahn ártatlanságában.

A francia szocialisták egyelőre kivárnak, hiszen az ügy továbbra sem zárult le, a bankár-politikus elleni vádakat még nem ejtették.

Benoit Hamon, a francia szocialista párt szóvivője azt mondta: „Ez megkönnyebbülés, mert a legfontosabb, hogy az ügyész elismerte, hogy erős kétség merült fel a sértett állításaival szemben. Még akkor is, ha a nem ejtették a vádat.” Hozzáfűzte: „Várjuk az ügy fejleményeit. A dolgok egyelőre kedvezően alakulnak, de megvárjuk az amerikai igazságszolgáltatás ítéletét.”

Strauss-Kahnnak legközelebb július 18-án kell megjelennie a bíróság előtt. (pr)

hírTV

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.