Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2024. December 13. 22:48, péntek | Helyi
Forrás: Cs.Adrienn

Szalagavató ünnepséget tartottak a PG-ben

Szalagavató ünnepséget tartottak a PG-ben

A Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG két tanítási nyelvű technikum és kollégium december 13-án tartotta szalagavató ünnepségét az iskola tornatermében.

A jeles eseményen - melyet a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Művészeti Iskola rézfúvós együttese nyitott meg – tiszteletüket tették Tóth Gyuláné és Szert Lajos, az iskola nyugalmazott igazgatói is.

Az ünnepség nyitányaként káprázatosan szép táncot láthatott a közönség a hófehér habos ruhákba és szmokingba bújt huszonhét pár végzőstől, melyet Kátai Tibor néptáncoktató, koreográfus, a Magyar Kultúra lovagja tanított be.
A látványos produkciót követően az iskola tanáraiból és diákjaiból álló énekkar szórakoztatta a megjelenteket a végzősök ünnepélyes bevonulásáig.

A búcsúztató diákok közül Varga-Sudár Ákos 12/A. osztályos tanuló szólt végzős társaihoz.

- Az ember életében olykor már megszokott időben és módon érkeznek el kiemelkedő események, melyek életünk jelentős, felejthetetlen állomásai. Egy ilyen emlékezetes este részesei vagyunk most is. A szalagavató mindig különleges ünnep egy iskola életében. A siker kulcsa a ti kezetekben van. Felelősek vagytok a jövőért, a jövőtökért. Akkor lesz belőled tökéletes emberi lény, ha tökéletesen felelőssé válsz az életedért – mondta a tizenkettedikesek nevében Varga-Sudár Ákos.

Az ünnepélyes szalagtűzés előtt Titusz Atya, a Pannonhalmi Főapátság Iskolafenntartó Főigazgatóságának főigazgatója áldotta meg a felnőtté válás szimbólumait. Ezt követően a három osztály tanulóinak mellére került a két évszámmal ellátott, kék színű szalag.

A végzősök nevében Papp Nándor 13/B. osztályos tanuló osztotta meg gondolatait a megjelentekkel:

- Amit tapasztalsz, érzel és tanulsz, évmilliókra lesz tulajdonod. Így emlékeztetnek és motiválnak bennünket Madách Imre szavai ezen a különleges napon, amikor miattunk öltött mindenki szép ruhát és jött el ide a sokak által fáradságos munkával ünnepivé varázsolt estére. A mi szívünk is díszbe öltözött, hiszen a dal nekünk zeng, a vers rólunk szól – hangzott beszédében.

Az ünnepség folytatásában Rokolya Csaba igazgató adott néhány mondatba foglalt lelki útravalót a felnőtté válás kapujához érkező diákoknak.

- Minden alkalommal különleges élményt jelent számunkra a szalagozó ünnepség, hiszen sok más mellett azt is mutatja, hogy hamarosan a PG-s éveitek végéhez értek és a munkánk egy részét már elvégeztük. Advent időszakában kapjátok meg azt a szalagot, mely összeköt benneteket és jelzi, hogy egy nagy múltú iskola végzős diákjai vagytok. Holnapután fellobban az adventi koszorún a harmadik gyertya lángja, mely Szűz Máriát jelképezi, aki fiút szült az emberiség örömére. A harmadik gyertya az öröm jelképe. Öröm ma itt látni titeket. Az előttetek álló feladatok teljesítéséhez és úgy gondolom, hogy az előttetek álló évtizedekre is pontos iránymutatást ad az adventi koszorú másik három gyertyája: a hit, a remény és a szeretet szimbólumai – mondta az igazgató.

Ezt követően kiosztásra kerültek az ún. PG-s csillagok, melyeket ez évtől kezdve kapnak meg azok a végzős diákok, akik öregbítették az iskola hírnevét és kimagasló eredményeket értek el középiskolás tanulmányaik során. A kitüntetett diákokat a díj megálmodója Fazekas-Kis Szilvia tanárnő szólította egyenként és elmondta, mivel érdemelték ki az elismerést.

  • A PG angol nyelvű csillaga Benyeda Gábor 13/D osztályos tanuló
  • A PG reál csillaga Fazekas Marcell 13/D osztályos tanuló
  • A PG informatika csillaga Barabás Bence
  • A PG közösségépítő csillaga: Károly Annabella
  • A PG kollégium csillaga Papp Nándor

Az elismerések kiosztásával lezárult a szalagavató ünnepélyes része, az est folytatásában pedig már a könnyed szórakozásé volt a főszerep, melyről a ballagtató diákok fergeteges tánccal és az eltelt évek alatt összegyűlt vidám fotók vetítésével gondoskodtak.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 07:25, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP

2025. Július 13. 07:24, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP

2025. Július 12. 14:09, szombat | Helyi

Élvezze a nyári moziélményt a szabadban

Kiskunfélegyháza város önkormányzata és az Ifjúsági Iroda július 12-én és 13-án este szabadtéri moziélménnyel várja az érdeklődőket a Nagyposta melletti parkolóban.