2020. szeptember 22, kedd - Móric

2020. Március 25. 13:55, szerda | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Számítógépeket ajándékoztak a bugaci rászoruló gyermekeknek

A tanyás területeken előfordul, hogy a családoknak nincs megfelelő informatikai eszközük, vagy internet hozzáférésük

– hangsúlyozta Szabó László polgármester, majd hozzátette, hogy a nehézségek ellenére minden tőlük telhetőt megtesznek azért, hogy minden bugaci iskolás be tudjon kapcsolódni a digitális oktatásba. A polgármester azt is elmondta, hogy nem csak számítógépekből van hiány, hanem az internethozzáférés is problémát jelent sok családban. Ennek okán a bugaci önkormányzat az általuk ajándékozott gépekhez mikrohullámú internet elérést is biztosít, ugyanakkor reméli, hogy a mobil szolgáltatók gyorsan tudnak lépni és kedvezményes mobilinternet csomagokkal tudják segíteni az otthon tanulókat.

A hétvégén a Kiskunok Vidékéért egyesülettel együttműködve 8 számítógépet sikerült kiosztani Bugac rászoruló tanulói között, amelyeket magánszemélyek és vállalkozások ajánlottak fel. A polgármester elmondása szerint folyamatosan folyik a felmérés, arra vonatkozóan, hogy kinek van szüksége számítógépre, internethozzáférésre. A településen körülbelül 200 gyermek jár iskolába, eddig 10 százalékuk jelezte az iskola és a település vezetősége felé azt, hogy a digitális oktatásra való átállás eszközeinek beszerzéséhez segítségre van szükségük.

Címkék: Bugac

2020. Szeptember 22. 15:31, kedd | Helyi

Számos érmet bezsebeltek a félegyházi erőemelők

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa és Elit Show-t a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

2020. Szeptember 22. 10:58, kedd | Helyi

Délután megkezdődik a csillagászati ősz

Kedden 15.30-kor csillagászati értelemben is megkezdődik az ősz - írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat.

2020. Szeptember 21. 10:18, hétfő | Helyi

Kötelező a szájmaszk viselése

A Kormány döntésének megfelelően 2020. szeptember 21-től, hétfőtől a polgármesteri hivatalba ügyintézés céljából kizárólag az orrot és szájat eltakaró maszkban lehet belépni.

2020. Szeptember 21. 10:16, hétfő | Helyi

Ámulatba ejtő selyemfestmény kiállítás nyílt a könyvtárban

Bámulatosan szép selyemfestmény kiállítás nyílt Kovács Zsóka alkotóművész munkáiból szeptember 18-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.