Hírek
2017. November 08. 08:21, szerda |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Száraz november – egy hónap alkohol nélkül
Idén is megtartják hazánkban a Száraz november nevű kezdeményezést.
Az akció célja, hogy az úgynevezett kockázati ivóknak bemutassa, milyen az élet alkohol nélkül. Szakemberek szerint már egy alkoholmentes hónap is pozitívan befolyásolja egészségünket, sokan pedig a 30 nap letelte után is kevesebbet vagy egyáltalán nem isznak.
A kampány gyökere Angliába nyúlik, ahol lassan egy évtizede rendeznek alkoholmentes kampányt. Ennek keretei között egy hónapig egyáltalán nem fogyasztanak a résztvevők alkoholt.
A Kék Pont Alapítvány két éve csatlakozott ehhez a programhoz, amely illeszkedik az alapítvány öngondozásba, a mértékletességbe vetett projektjéhez – fogalmazott Dávid Ferenc, a Kék Pont Alapítvány biopolitikai szakértője az M1 Híradójában.
A cél, hogy az alkoholhoz fűződő viszonyunkat egy kicsit jobban átlássuk – mondta a szakértő. A program azokat célozza, akiknél fennáll a kockázata annak, hogy a normalizált alkoholfogyasztásukat egy negatív életesemény rossz irányba fordíthatja. Azt szeretnék, hogy ezt megelőzzék, és nagyobb kontrollt gyakoroljanak erőforrásaik felett.
A tapasztalatok egyik része a sóvárgáshoz köthető, az ember jobban megtapasztalja azt, hogy milyen élethelyzetben hiányzik az alkohol, mikor kell nemet mondani rá, és ez milyen reakciókat vált ki a barátokból. A másik fő tapasztalat az alvás minőségének javulása, illetve hogy egy kicsit produktívabbnak érezték magukat a résztvevők – hangsúlyozta a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
