2024. április 27, szombat - Zita

2024. Március 01. 13:50, péntek | Helyi sport

Szárnyal a Koppányok Tűzmadara

„Magyarnak lenni, büszke gyönyörűség”

2024. február 25-én rendezte a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület, 51. Tűzmadár teremversenyét. Ez az 51. verseny egyben a 2024-es Tűzmadár versenysorozat első fordulója is volt. A megmérettetésnek a Constantinum Sportcsarnok adott otthont. Korlátozott létszámban lehetett nevezni a versenyre, ezért 160 íjász mérte össze tudását négy íjkategóriában. Vendégkategória pedig a fúvócső volt.

Az esemény ünnepélyes megnyitója fél tízkor kezdődött a Himnuszok éneklésével melyet Kis Ákos Jenő dalénekes vezetett. Ezután Dr. Kapus Krisztián, örökös megnyitó vendégünk mondta el köszöntő beszédét. A megnyitó ceremónia folytatásaként Csányi József Koppány íjász Sajó Sándor, Magyarnak lenni című versét szavalta el. Ezután Dinnyés Gyula üdvözlő és Kis Mónika technikai eligazító beszéde következett.

A verseny 24 lőálláson, 62 különböző célon, 3 lövéssel zajlott. Gyorsan és rugalmas folyt a verseny, az eredményhirdetés délután fél négykor kezdődött. A megérdemelt helyezések kihirdetése után, a jelenlévők között tárgynyeremény sorsolásra került sor. A tárgynyeremények felajánlói voltak: Lezsák Sándor az Országgyűlés elnöke, Kollár László önkormányzati képviselő, Nyáriné Kispál Edina, Nagy Zoltán, Szeibert Imre, Gyetvai Attila íjkészítő és Dinnyés Gyula.

A Koppányok eredményei:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Németh Márk Ernő 1., Dongó-Gárgyán Imola 2., Kövecses Zsuzsanna 2., Keserű Szilvia 3., Füleki Bianka 3., Gulyás Balázs 5., Szólya Imre 5., Kiss Tibor 8., Csányi József 8., Dora Dezső Lajos 10., Csatlós Norbert 11., Boldog Bence 14., Kis Csaba 14., Szeibert Imre 15., Kiss János 15., Nyári István 16. helye végzett.
Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1.,Fekete Boglárka 1.,Elekes Lajos 1., Tamáskovics Gyula 1., Nyári Erzsébet Ella 2., Füleki Nikolett 2., Balanyi Sándor 2., Zoboki Csenge 4., Füleki Imre 4. helyezett lett.

Barebow íjjal: Tóth Milán 1., Tóth Mihály 3., helyezést ért el.

A Koppányok következő versenye 2024. szeptember 10-én lesz a kiskunfélegyházi Parkerdőben.

Kis Mónika
Koppány íjász