Hírek
2015. Május 23. 14:12, szombat |
Helyi
Forrás: -Szerk.-
Székelyföldről elhozták táncos jókedvüket
Május 22-én (pénteken) a Móra Ferenc Művelődési Központban a hegedűk szavára csattogtak a csizmaszárak, csengtek-bongtak a székely lányok dalai.
Május 22-én (pénteken) a Móra Ferenc Művelődési Központban a hegedűk szavára csattogtak a csizmaszárak, csengtek-bongtak a székely lányok dalai. A Pergő Zenekar maradandó élménnyel ajándékozta meg az érdeklődőket csodálatos színpadi előadásukkal.
A Perkő Néptáncegyüttes tagjai kulturális határőrök – mondta dr. Ónodi Izabella a Művelődési és Szociális bizottság elnöke a jeles esemény nyitányaként. Beszédében elmondta, milyen örömteli dolognak tartja azt, hogy egyre több gyermek választja a népzenét és néptáncot kedvenc önkifejezési formájának nem törődve a korosztályának esetleges gúnyolódásával sem. Arról nem is beszélve, hogy milyen hálásak lehetünk a szülőknek, oktatóknak és támogatóknak, akik segítségükre vannak ezeknek a tehetséges fiataloknak.
A péntek előadás megmuttatta a jelenlévőknek, hogy a néptánc és a népzene genetikailag kódolva van bennünk! Mindannyian érezzük azt a kellemesen bizsergő feszültséget, mikor felcsendül egy népi zenekar.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
