2020. július 8, szerda - Ellák

2019. Augusztus 13. 10:15, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Szeptembertől kötelező lesz a biztonsági kód használata az online vásárlásoknál

Az internetes vásárlásokkal elkövetett csalások megakadályozásáért szeptember 14-től kötelező lesz a biztonsági kód használata az online vásárlásoknál az Európai Unión belül

- mondta Magyarország kiberkoordinátora hétfőn az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.

Rajnai Zoltán hozzátette: globális szinten az internetes vásárlásokkal elkövetett csalások értéke ezer milliárd dollárokban mérhető.

Az online vásárlás menete nem fog változni, azzal a megkötéssel, hogy átutalás előtt a bankon keresztül SMS-ben egy digitális biztonsági kód érkezik majd a vásárlónak, amit megadva fejezheti be a rendelést - magyarázta Rajnai Zoltán.

2020. Július 08. 17:06, szerda | Helyi

Egy nappal eltolódott a szúnyogirtás időpontja

A szolgáltató ezúton tájékoztatja Kiskunfélegyháza város lakosságát, hogy a szerdára tervezett szúnyogirtás a munkák torlódása miatt csütörtökön, napnyugta után lesz.

2020. Július 08. 11:29, szerda | Helyi

Új nyitvatartás a félegyházi kormányablakban

2020. Július 08. 10:49, szerda | Helyi

Az udvariasság tanulható

Érdemes elkezdeni már egészen kicsi korban.

2020. Július 08. 10:46, szerda | Helyi

Horvátországban 70%-kal kevesebb turista nyaralt az első félévben

Az első félévben 1,6 millió turista látogatott Horvátországba és 7,6 millió vendégéjszakát töltött el, a vendégek száma 70 százalékkal kevesebb, mint tavaly ugyanebben az időszakban