2024. április 27, szombat - Zita

2015. December 22. 10:00, kedd | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Szűkös ünnepek a családok számára

Egy magyar családnak átlagosan 132 ezer forintba kerül a karácsony – derül ki a GfK legfrissebb kutatásából.

E szerint a családok számára stresszes a karácsony, ugyanis az ajándékokra, az ünnepi ételekre, italra költhető pénzt meglehetősen nehezen tudják előteremteni.

A kutatás során megkérdezettek 32 százaléka kénytelen hozzányúlni a család tartalékaihoz. Mások a hitelkártyájukat (10 százalék) vagy folyószámlahitelüket (7 százalék) használják.

Viszont meglepően kevesen vesznek fel gyorskölcsönt (1 százalék), pedig ezeket a konstrukciókat ilyenkor nagy erőbedobással reklámozzák. A legtöbben azt állították, előre készülnek az ünnepekre, ezért nem kell hitelhez nyúlniuk. Digitális forradalom ide vagy oda, a sláger továbbra is a könyv. A megkérdezettek 59 százaléka könyvet ajándékoz. Újdonságnak számít, hogy a magyaroknak már 71,9 százaléka interneten is vásárol karácsonyi ajándékokat.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok