Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2017. Július 09. 15:00, vasárnap | Helyi
Forrás: egyazegyben.com

Szüntessük meg a lábdagadást!

Szüntessük meg a lábdagadást!

Egy pofonegyszerű vérkeringés serkentő módszert kell csak alkalmaznod.

Sok embernek dagad a lába - különösen a meleg napokon. Nagyon kellemetlen a feszítő érzés, de komoly veszélyei is lehetnek ennek az állapotnak. Ezért is kell tenni ellene!

Az alábbi egyperces gyakorlatot végezzük el naponta többször:

  • Álljunk egyenes talajra, és emelkedjünk lábujjhegyre, majd ereszkedjünk vissza a sarkunkra. 10-szer ismételjük.
  • Ezután végezzünk guggolásokat, így megfelelően pumpáljuk a vért a végtagok és a medence felé. Guggolás közben tartsuk előre vállmagasságban a karjainkat.

Lábunk egészsége érdekében sok mindent tehetünk:

  • Kerüljünk a túl sok ülést
  • Munkánk végeztével polcoljuk fel magasba a lábunkat
  • Ha lefekszünk, helyezzünk a lábak alá magas párnát, hogy magasabban legyen, mint a fejünk és a szívünk
  • Ha a széken ülünk, egy-egy öt percre az asztalra tesszük fel a lábainkat, bármilyen illetlenség.
  • Ajánlott este vagy reggel beiktatni egy-egy félórás tempós sétát, kocogást, tornát, a vérkeringés megfelelő beindítása érdekében.
  • A nap folyamán igyunk sok vizet, hogy ki tudjuk mosni a felhalmozódott felesleget.
Címkék: lábdagadás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 17. 10:17, kedd | Helyi

Múzeumok Éjszakája a Kiskun Múzeumban

Június 21-jén látogassatok el a Kiskun Múzeumba, ahol játékkal és tárlatvezetéssel, számos szolgáltató programkínálatával várják a kedves látogatókat.

2025. Június 17. 09:10, kedd | Helyi

Jóga Világnap Kiskunfélegyházán: fedezd fel a belső egyensúlyt!

Kiskunfélegyházán már nyolcadik alkalommal csatlakoznak a jóga kedvelői a Jóga Világnapja rendezvénysorozathoz, ezáltal is erősítve a közösség összetartozását és a jóga által nyújtott testi-lelki feltöltődést.

2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi

Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja

Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.