2024. június 14, péntek - Vazul

2019. Október 11. 11:51, péntek | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Szüreti felvonulást tartottak Petőfiszálláson

2019. október 5-én került megrendezésre a Szüreti Felvonulás Petőfiszálláson.

A Nagycsaládosok Petőfiszállási Egyesülete idén második alkalommal szervezte meg a hagyományos őszi eseményt. Délután a rendezvény ünnepélyes megnyitóval kezdődött.

Köszöntőt mondott Szabóné Csíkos Emőke, a Nagycsaládosok Egyesületének elnöke és Szász János, Petőfiszállás polgármestere. Ezután Balla Barnabás plébános megáldotta a betakarításra került terményeket és az új bort.

Ezután indult a lovaskocsikból, lovasokból, traktorokból álló felvonulás végig a falu utcáin. Nagyon sok résztvevővel vonult a menet, más településekről is érkeztek felvonulók, a lakosok közül is felülhettek a kocsikra, akinek kedve volt.

Jó hangulatban, zeneszóval járták be a falu utcáit, és közben 3 helyen fogadták őket egy kis enni- és innivalóval. A Petőfiszállási Néptánccsoport minden megállónál gyönyörű táncokat adott elő, a zenét Kócsó Nándor és zenekara szolgáltatta.

A Nemzeti Fórum Petőfiszállási Szervezete a helyi Fórumháznál, a Szécsi Kertészet a vasútállomásnál, a Szabó Tüzép pedig a Flamingó Bisztrónál látta vendégül a népes vendégsereget.

(Cikk és képek: Nagy Tímea - petofiszallas.hu)