2024. április 16, kedd - Csongor

2021. Október 20. 11:39, szerda | Helyi

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról

Tisztelettel tájékoztatjuk Kiskunfélegyháza lakosságát, hogy a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal és a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Kirendeltség 2021. november 5-én 09:00 óra és 12:00 óra között tartja meg a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről szóló 219/2011. (X.20.) Korm. rendelet 24. § (1) bekezdésében meghatározott komplex Külső Védelmi Terv gyakorlatát a Hungary-Meat Kft. veszélyeztető hatásai leküzdésére.

A gyakorlat során a lakosságot és a közlekedést érintő feladat is végrehajtásra kerül.

1. Forgalomkorlátozással és útlezárással érintett területek: Csokonai utca; Vasút utca (csak az Arad utca – Csokonai utca közötti szakasza); Majsai út (Molnártelepi bekötő – Halasi út közötti szakasza.)

Lakosságvédelmi feladat: elzárkózás a Csokonai utca és folytatásaként a Vasút utca szakaszán az Arad utcáig.

(A gyakorlat során a feltételezett káresemény: Hungary-Meat Kft. telephelyén tűzeset, ammónia-gáz kiömlése és szabadba áramlása.)

Kérjük az érintett ingatlanokon a gyakorlat időpontjában otthon tartózkodókat, hogy az utcai hangosbemondón elhangzandó felhíváskor haladéktalanul szíveskedjenek végrehajtani az elzárkózást, amely az alábbiakból áll:

• a lakóépület és a tartózkodásra használt melléképületek nyílászáróinak – lehetőleg résmentes – becsukása;
  • az ingatlanon jelenlévő személyek csukott nyílászárójú épületekben történő tartózkodása a gyakorlat végéig. (A gyakorlat vége szintén hangosbemondón kerül kihirdetésre.)

Kérdés esetén a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal munkatársától, Lénárt József közbiztonsági referenstől kérhetnek tájékoztatást, információt hétköznapokon munkaidőben 2021. november 4-ig az alábbi telefonszámon: 76/562-033.

Kérjük a lakosság szíves türelmét és együttműködését!

Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal

Fotó:kaposvarmost.hu - illusztráció

2024. Április 14. 08:29, vasárnap | Helyi

Tetőzik az áprilisi nyár, de egyre közelebb a fordulat

A szabadtéri programoknak kedvező, nyarat idéző idő a következő napokban is folytatódik.

2024. Április 14. 08:21, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 14. 08:20, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 13. 20:10, szombat | Helyi

Tűzgyújtási tilalmat rendeltek a szárazság miatt

Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és JÁsz-Nagykun-Szolnok vármegyét érintik az intézkedések.