Városlista
2021. december 8, szerda - Mária

Hírek

2021. Október 20. 11:39, szerda | Helyi

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról

Tisztelettel tájékoztatjuk Kiskunfélegyháza lakosságát, hogy a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal és a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Kirendeltség 2021. november 5-én 09:00 óra és 12:00 óra között tartja meg a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről szóló 219/2011. (X.20.) Korm. rendelet 24. § (1) bekezdésében meghatározott komplex Külső Védelmi Terv gyakorlatát a Hungary-Meat Kft. veszélyeztető hatásai leküzdésére.

A gyakorlat során a lakosságot és a közlekedést érintő feladat is végrehajtásra kerül.

1. Forgalomkorlátozással és útlezárással érintett területek: Csokonai utca; Vasút utca (csak az Arad utca – Csokonai utca közötti szakasza); Majsai út (Molnártelepi bekötő – Halasi út közötti szakasza.)

Lakosságvédelmi feladat: elzárkózás a Csokonai utca és folytatásaként a Vasút utca szakaszán az Arad utcáig.

(A gyakorlat során a feltételezett káresemény: Hungary-Meat Kft. telephelyén tűzeset, ammónia-gáz kiömlése és szabadba áramlása.)

Kérjük az érintett ingatlanokon a gyakorlat időpontjában otthon tartózkodókat, hogy az utcai hangosbemondón elhangzandó felhíváskor haladéktalanul szíveskedjenek végrehajtani az elzárkózást, amely az alábbiakból áll:

  • a lakóépület és a tartózkodásra használt melléképületek nyílászáróinak – lehetőleg résmentes – becsukása;
  • az ingatlanon jelenlévő személyek csukott nyílászárójú épületekben történő tartózkodása a gyakorlat végéig. (A gyakorlat vége szintén hangosbemondón kerül kihirdetésre.)

Kérdés esetén a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal munkatársától, Lénárt József közbiztonsági referenstől kérhetnek tájékoztatást, információt hétköznapokon munkaidőben 2021. november 4-ig az alábbi telefonszámon: 76/562-033.

Kérjük a lakosság szíves türelmét és együttműködését!

Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal

Fotó:kaposvarmost.hu - illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2021. December 07. 15:05, kedd | Helyi

Városunk főterére is ellátogatott a Mikulás

A Mikulás bárhol megtalálja a jó gyerekeket. Volt idő, mikor a Petőfi téren felállított rendezvénysátorba látogatott el, de olyan is, amikor a Városi Sportcsarnokban tette tiszteletét, hogy megajándékozza az apróságokat.

2021. December 07. 12:03, kedd | Helyi

Kiscipők és babaruhák buktak el a fogyasztóvédelmi teszten

Huszonegy lábbeli és ruha közül csak egy szandál és egy kardigán maradhatott forgalomban.

2021. December 07. 11:54, kedd | Helyi

A félegyházi erőemelők szép eredménnyel zárták a Mikulás Kupát

Mint ahogy arról már korábban beszámoltunk, december 4-én Mikulás Kupát rendeztek a Constantinum Intézmény Sportcsarnokában, ahol fekvenyomás, felhúzás és bicepsz versenyszámokban méretteték meg magukat a nevezők.

2021. December 07. 11:16, kedd | Helyi

Csak átugrott a szomszédba lopni

Elfogták a kiskunfélegyházi rendőrök azt a 21 éves férfit, aki besurrant szomszédjához és ellopta értékeit.