2024. május 15, szerda - Zsófia

2018. Augusztus 01. 09:56, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Teadélutánnal és zenés műsorral emlékeztek meg a nagynevű költőről és szabadságharcosról

Városunk szülöttjére, Petőfi Sándorra emlékeztek halálának 169. évfordulóján július 31-én.

A megemlékezés első helyszíne a Petőfi Sándor Emlékház volt, ahol Mészáros Márta múzeumigazgató tárlatlátogatásra várta az érdeklődőket. Ezt követően az emlékház udvarán baráti beszélgetéssel folytatódott a jeles esemény, ahol teát és ízletes süteményeket szolgáltak fel a megjelenteknek.

A frissítő és az ízletes falatok elfogyasztását követően Petőfi tisztelői átsétáltak a Petőfi szobor lábához, ahol Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató tartott ünnepi megemlékezést.
Az igazgatónő így fogalmazott:
– Petőfi Sándor halálának 169. évfordulója alkalmából jöttünk ma itt össze Kiskunfélegyházán, hogy együtt emlékezzünk a magyar irodalom legnagyobb költőjére. Egyben hozzuk és tolmácsoljuk erdélyi barátaink üdvözletét, hiszen városunk alpolgármesterének vezetésével küldöttség képviselte Fehéregyházán, az ottani Petőfi ünnepségen Kiskunfélegyháza városát.
„Ez a város születésem helye…” írja Petőfi Sándor a Szülőföldemen című költeményében 1848 júniusában, Félegyházán. Minden gyermekkori emléke a Kiskunsághoz kötötte, az igazi gyermekéveket Félegyháza jelentette számára. S mi büszkék vagyunk erre! Az akkori félegyháziak is, azóta is, s ma is!

Az igazgatónő beszédének folytatásaként összegezte Kiskunfélegyháza és a költő kapcsolatának alakulását és a korabeli félegyházi sajtóban megjelent sorokkal idézte fel miként emlékeztek elődeink arra a szomorú napra, melyen örökre nyoma veszett költőnknek.

Azt igazgatónő ünnepi gondolatait követően Feketéné Csikós Szilvia, a Waldorf iskola vezetője verssel, a Széljáró Balladás Együttes pedig fülbemászó dallamokkal tette emlékezetessé a műsort.

Az ünnepség zárásaként városvezetésünk, a pártok képviselői, a városunkban működő civil szervezetek és a költő tisztelői elhelyezték koszorúikat, virágaikat a költő szobrának talapzatánál.