2024. május 17, péntek - Paszkál

2020. Április 14. 12:54, kedd | Helyi
Forrás: Tiszaalpár múltja és jelene

Teknős csemeték segítő kézre várva

Aki a következő napokban, hetekben Tiszaalpáron a Templomdomb, Várdomb környékén jár, fokozottan figyeljen a lába alá!

Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy egy apró mocsári teknős a cipője talpa alá kerül, ha nem figyel. Viszont ha sikerül észrevennie, sokat segíthet rajta, ha elviszi a Tőzeg-tóhoz, Nagy-tóhoz vagy a holtághoz. (Semmiképp se haza, mert védett állatokról lévén szó vétünk a törvény ellen, ha ezt tesszük.)

De hogy kerül egy kis teknős ilyen messzire a víztől? Nem eltévedt vándorokról van szó, hanem a vízzel még soha nem is találkozott kis csemetékről. A mocsári teknős júniusban lerakott tojásainak a kiköltését a nap melegére bízza. Ezért gyorsan felmelegedő, homokos helyet keres, amit gyakran csak az otthonát jelentő tótól, holtágtól távolabb talál. A kisteknősök nagy része augusztusban, szeptemberben kikel, de hűvös időjárás esetén csak következő tavasszal bújnak elő az utódok. És azonnal egy hosszú, veszélyes meneteléssel kezdhetik az életüket, mely sokuk számára hamar véget ér.

Javíthatjuk a túlélési esélyeiket, ha elvisszük a legközelebbi természetes állóvízhez.

Segítsünk nekik!

(Forrás: Tiszaalpár múltja és jelene / Réka Bártol)

2024. Május 16. 16:08, csütörtök | Helyi

Figyelem!!! Több helyen útlezárás várható!

A Jogging Plus Sportegyesület és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata futóversenyt rendez 2023. május 27-én délelőtt a tavalyi évhez hasonlóan.

2024. Május 16. 16:06, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 15. 19:13, szerda | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

Hagyományőrző, kulturális, szórakoztató programok, kiállítások, sportesemények színesítik a városalapítók hete fesztiválját május 17. és 26. között.

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.