Hírek
2013. Július 30. 13:13, kedd |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Tízmilliót költöttek a Petőfi szoborra
Több mint tíz millió forintot költött a város a Petőfi szobor talapzatának felújítására, valamint Köllő Miklós alkotásának rendbetételére
Több mint tíz millió forintot költött a város a Petőfi szobor talapzatának felújítására, valamint Köllő Miklós alkotásának rendbetételére. A munkálatok költségeinek fedezése érdekében a Nemzeti Kulturális Alap Vizuális Művészetek Kollégiumához nyújtott be pályázatot a város, és nyert támogatást. A felújítást Bozóki István kőfaragómester és Máté István szobrászművész végezte. A műalkotást 14-én emelték vissza eredeti helyére. Az avató ünnepségre ma (július 30-án) kerül sor.
Az avató ünnepég programja:
Július 30., 18 óra Petőfi tér:
- Félegyházi fanfár, himnusz (Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar)
- Kovács Ferenc, a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakközépiskola tanulója Petőfi Sándor: Szülőföldemen c. versét mondja el.
- Köszöntőt mond Kapus Krisztián polgármester, a helyi Petőfi Emlékbizottság elnöke
- Petőfi Sándor megzenésített verseit előadja dr. Tóth Ákos tárogatós, főiskolai docens.
- Ünnepi beszédet mond L. Simon László, a Magyar Országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke.
- A felújított Petőfi-szobor leleplezése.
19 óra: Kiskun Múzeum: A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum vándor-kiállítását megnyitja Kispálné Lucza Ilona, az Országos Petőfi Társaság elnöke. A Széljáró Balladás Együttes megzenésített Petőfi-verseket ad elő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
