Hírek
2013. Július 10. 08:41, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Több mint négyszáz félegyházi diák kap ingyenes belépőt Ópusztaszerre
Együttműködési megállapodást kötött július 9-én a Kiskunfélegyházi Önkormányzat az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal a Képviselőtestület döntése alapján
Együttműködési megállapodást kötött július 9-én a Kiskunfélegyházi Önkormányzat az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal a Képviselőtestület döntése alapján. A dokumentumot Kapus Krisztián polgármester és dr. Kiss Róbert Károly, az ÓNTE Nonprofit Kft. általános helyettese, igazgatási vezető látta el kézjegyével.

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark 2013-ban célul tűzte ki a Dél-Alföldhöz köthető történelmi események, néprajzi nevezetességek bemutatását, melynek kiemelt témája a XIX. század végi betyárvilág. Ennek kapcsán „Rózsa Sándor 200 éves” címmel egy országos érdeklődésre számot tartó, minden társadalmi réteg számára vonzó rendezvényt kívánnak megszervezni augusztus 3-4-én. A rendezvény megfelelő népszerűsítése céljából egy film készítését tervezik „Rúzsa Sándor és bandája” vonatrablásáról, mely esemény Kiskunfélegyháza városához szorosan kapcsolódik. A film elkészítésével Kiskunfélegyházának előnyei származnak a településmarketinget illetve turizmust illetően, és az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal kötött együttműködés többszörösen megtérülhet. Az 1 millió forintos hozzájárulás ellentételezéseként városunk több mint 400 diákja a fenti összegnek megfelelő belépőjegyet kap Ópusztaszerre a következő tanévben – mondta el Kapus Krisztián polgármester.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják
