Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2015. December 28. 09:08, hétfő | Helyi
Forrás: police.hu

Több százezer forintot csalt ki a 25 éves tiszaalpári gyanúsított

Több százezer forintot csalt ki a 25 éves tiszaalpári gyanúsított

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya - szabadlábon hagyása mellett - nyomozást folytatott csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt A. Ferenc 25 éves tiszaalpári lakos ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi 2014 augusztusa és 2014 novembere közötti időben több alkalommal kért kölcsön egy ismerősétől, azonban adósságát a megbeszélt határidőre nem törlesztette. A gyanúsított egy tartozáselismerő nyilatkozat aláírásával biztosította az 58 éves asszonyt arról, hogy a több százezer forint hitelét visszafizeti, de különböző indokokra hivatkozva a továbbiakban sem tett eleget az okiratban foglaltaknak. A. Ferenc gyanúsítotti kihallgatásakor beismerte a csalást.

A kiskunfélegyházi nyomozók a büntetőeljárást a napokban befejezték, a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal a Kecskeméti Járási Ügyészségnek küldik meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.