Hírek
2017. Július 16. 11:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Tökmaggal a depresszió ellen
Ne egye szomorúra magát!
A legutóbbi kutatások szerint minden más ételnél jobban javíthatják hangulatokat a magvak: a süteményeknél, az édességeknél és igen, még a csokoládénál is jobban!
Ennek ellenére minden második férfi és tízből hét nő kezd el édes dolgokat fogyasztani, amikor stresszes vagy amikor valami hangulatjavítóra van szüksége. Csak minden hetedik megkérdezett nyúl gyümölcshöz, zöldséghez vagy teljes kiőrlésű nasihoz ilyen esetekben.
Kérdőívezéssel 2000 brit fogyasztó szokásait mérték fel, az eredmények pedig nem hangzanak túl jól: az emberek fele kezdett el enni rossz hangulatban, de csak 28 százalékuk fordult családjához vagy barátaihoz segítségért. Ez sajnálatosan egybevág a szakértők meglátásaival, miszerint az emberek "szomorúra eszik magukat", az édességek és a junk food pedig csak hozzájárul állapotukhoz, nem pedig elvesz belőle.
A Sarah Schenker dietetikus és Christy Fergusson ételpszichológus által összeállított listán, amely a tíz legjobb hangulatfokozó ételt gyűjti össze, korántsem a csokoládé vagy egy jó hamburger szerepel. Az első helyen a tökmag és a chia mag szerepel, a lista többi pozícióját pedig a lazac, rizs, quinoa, csicseriborsó, kókusz, spárga, spenót és a bab foglalja el.
A kutatás szerint a férfiak esélyesebben tudnak egészségesebb ételekre "rányúlni" stressz esetén vagy akkor, amikor egészségfokozó étrendet akarnak tartani, viszont az aggasztó, hogy a nők a férfiaknál kétszer esélyesebben vesznek barátaiknak vagy kollégáiknak megnyugtatásként vagy kedveskedésként édességeket, ami csak ronthat egészségügyi állapotukon.
Schenker szerint meglepő, hogy milyen könnyen tudunk megfeledkezni egy stresszes nap után az egészséges étrendről, pedig pont egy terhelés után lenne szükségünk igazán az egészséges étrendre. Szerinte fontos lenne a rövidtávú, édes ízhatás helyett a hosszútávú, egészséges életet beirányozni inkább.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.
