Hírek
2011. November 10. 14:14, csütörtök |
Külföld
Forrás: Orientpress.hu
Török földrengés: hét halott, száz eltűnt

Ismét rengett a föld Kelet-Törökországban, ahol három hete 600 ember vesztett életét egy 7,2-es erősségű földrengéskor.
Ezúttal legalább heten haltak meg, száz embert pedig keresnek, miután az összeomlott házak maguk alá temették a korábbi romok eltakarításán dolgozó munkásokat is.
Száz embert keresnek a romok alatt a kelet-törökországi Van településen, ahol szerda este újra rengett a föld, alig három héttel a 600 halálos áldozatot követelő 7,2-es erősségű földrengés után. A most mért 5,6-os rengés nyomán legalább heten meghaltak a pusztításban, amelynek során 25 ház összedőlt, köztük egy hatszintes szálloda – írja a Népszabadság online a BBC-re hivatkozva. Utóbbiban jelentős számban újságírók és azok a munkások tartózkodtak, akik a korábbi tragédia során keletkezett romok eltakarításán dolgoztak. A térségben – ahol már fagyos éjszakákkal beköszöntött a tél – jelenleg is ezrek laknak sátorban, miután három hete elvesztették otthonaikat.
Az újabb romok alól 23 embert sikerült kimenekíteni, a kutatások főként a szállónál folynak, hiszen itt tartózkodott a legtöbb ember, emellett még két épület romjai alatt lehetnek túlélők és áldozatok, miután a többi ház a korábbi tragédia miatt már üresen állt. A hírek szerint többen sms-t küldtek telefonjaikról a romok alól.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.