Hírek
2022. Április 21. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tovább csökken a szennyvizekben a vírus koncentrációja
Az országos átlagot tekintve további csökkenést mutat a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a vizsgált szennyvízmintákban - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a koronavirus.gov.hu szerdán.
Azt írták: emelkedő tendencia egyetlen település esetében sem tapasztalható, számottevő csökkenés a vizsgált Budapest környéki települések - Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta -, valamint Győr, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Salgótarján, Székesfehérvár, Szekszárd és Zalaegerszeg esetében figyelhető meg.
A koncentráció 6 mintavételi helyen a mérsékelt, míg 16 vizsgált településen továbbra is az emelkedett tartományba esik - tudatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
