Hírek
2025. Szeptember 24. 06:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt
Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.
Donald Trump amerikai elnök Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is találkozott kedden New Yorkban, a találkozót követően pedig sajtótájékoztatót is tartottak, ahol a CNN tudósítása szerint újságírói kérdésre az amerikai elnök azt mondta a magyar miniszterelnökkel kapcsolatban, hogy a barátjának tartja, és habár még nem beszélt vele az orosz olaj vásárlással való felhagyásról, de mint fogalmazott: az az érzésem, hogy ha beszélnék vele, abbahagyná.
Az amerikai elnök arról is beszélt a BBC tudósítása szerint, hogy szerinte a NATO-tagállamoknak le kell lőniük az orosz repülőgépeket, ha azok belépnek a légtérükbe.
Az elhangzottakra egyelőre egyetlen mondatos válasz érkezett magyar részről: „Mi mindenben támogatjuk az amerikai elnök erőfeszítéseit a béke érdekében, a földrajzi helyzetünkből fakadó valóságot azonban nem tudjuk megváltoztatni” – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
