Hírek
2024. Március 11. 16:46, hétfő |
Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu
Tudás és tehetség
Ebben a tanévben 3 Batthyánys tanuló, Borbély Bálint Imre, Endre Balázs és Kisjuhász Bence indult a Vármegyei Matematikaversenyen.
Mindhárman a Batthyány Lajos Általános Iskola 7. z osztályos tanulói. Ennek a versenynek a célja, hogy lehetőséget biztosítson az iskolák tanulóinak arra, hogy összemérhessék matematikai tudásukat a velük egy megyében tanuló diákokkal.
A verseny 2 fordulós. Az 1. fordulót mindenki saját iskolájában írja meg. A verseny feladatlapjait, a javítókulcsokat a „Mategye” Alapítvány biztosítja. A dolgozatokat a javítókulcs alapján az iskola tanárai javítják ki. Az 1. forduló dolgozatainak összesítése alapján kerülnek meghívásra a 2. fordulóba a versenyzők.
A 2. forduló a megyei társszervező által felkért iskolákban került lebonyolításra 2024. február 5-én. Tanulóink mindhárman bejutottak a 2. fordulóba, amely Kiskunfélegyházán, a Darvas Általános Iskolában volt. A versenyen a feladatok megoldására az 5-8. osztályos tanulóknak 90 perc (5 feladat) áll rendelkezésükre. A tanulók íróeszközön, körzőn, vonalzón és szögmérőn kívül semmilyen más segédeszközt nem használhattak. A 2. forduló dolgozatait a „Mategye” Alapítvány által felkért szakmai zsűri értékelte.
A végső helyezések a 2. fordulóban elért pontszámok alapján kerültek megállapításra. A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány 2024. március 8-án, pénteken hirdette ki a Megyei Matematikaverseny Bács-Kiskun vármegyei eredményét.
A díjátadót Kecskeméten, a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskolában tartották meg, melyre iskolánk diákjai közül nagy örömünkre Borbély Bálint is meghívást kapott. Bálint az előkelő 9. helyezést érte el. Munkáját oklevéllel és tárgyjutalommal díjazták. Felkészítő tanára Rádiné Petróczi Márta.

Forrás: Rádiné Petróczi Márta, batthyanysuli.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 21:42, csütörtök | Helyi
Tanzánia - a nyomor és a luxus két arca
Kiskunfélegyházi és szolnoki fotósok alkotásaiból nyílt kiállítás Budapesten.
2025. November 10. 15:15, hétfő | Helyi
Gizike nénit 90. születésnapján köszöntötték
Horváth Józsefné, Gizike néni a hosszú élet titkát így foglalta össze: „Hittel, szorgalommal és tisztességgel éljük az életünket, és akkor minden megadatik, ami a földi léthez szükséges.”
2025. November 10. 12:23, hétfő | Helyi
A Platán Iskola tanulói országos sikert értek el az Apáczai-pályázaton
A győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán és Társadalomtudományi Kara Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából versíró és képzőművészeti pályázatot hirdetett.
2025. November 10. 10:17, hétfő | Helyi
Adventi kézműves kiállítás a Móra Ferenc Művelődési Központban
A Móra Ferenc Művelődési Központ idén is szeretettel várja az érdeklődőket Adventi kézműves kiállítására, ahol egyedi, kézzel készült díszek, ajándéktárgyak és ünnepi dekorációk sora fogadja a látogatókat.
