Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2014. Október 07. 13:48, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Új eszközök a közösségi rendezvények sikeréért

Új eszközök a közösségi rendezvények sikeréért

Mobil technikai eszközöket adott át ma (október 7-én) Kapus Krisztián, polgármester, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője Gálig Erzsébetnek a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetőjének.

Mobil technikai eszközöket adott át ma (október 7-én) Kapus Krisztián, polgármester, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője Gálig Erzsébetnek a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetőjének a Nádasdy utcai szociális otthonban. Az új eszközöknek köszönhetően megoldódik, a mai kornak megfelelővé válik a rendezvények hangosítása a város szociális intézményeiben.

Az elmúlt négy esztendőben sokat jártam a város szociális otthonaiban, a Nádasdy, a Tóth Kálmán utcában és a Csanyi úton is. Minden helyszínen nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a lakók az intézmények dolgozóival közösen megemlékezzenek, műsort szervezzenek különböző ünnepeken. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy rosszak a hangosítási feltételek, mivel 20-30 éve ugyanazok az eszközök szolgálják ki az intézményeket. Önkormányzati képviselői lehetőségeimből, a körzetbe szánt keretből támogatásként most mobil technikai eszközöket vásárolhatott az intézmény – mondta el érdeklődésünkre Kapus Krisztián. A Nádasdy utcai szociális otthonban átadásra került két darab passzív hangfalat, a végerősítőt, a vezeték nélküli mikrofont és a hozzá tartozó kábeleket természetesen mindhárom intézményben használhatják a rendezvények lebonyolításakor az ott élők és a dolgozók – tette hozzá a polgármester.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.