Hírek
2015. Augusztus 24. 09:24, hétfő |
Helyi
Forrás: origo.hu
Új ruhát kapnak a vasutasok

Nettó közel egymilliárd forintért rendelt új egyenruhát a MÁV a formaruha viselésére jogosult, illetve kötelezett dolgozóinak.
A vasúttársaság kommunikációs igazgatósága azt közölte, hogy a közbeszerzési pályázatot a Pro-Team Rehabilitációs Közhasznú Nonprofit Kft. és a Kézmű Közhasznú Nonprofit Kft. konzorciuma nyerte meg.
A megbízás értelmében az első tételeket már az idén szeptembertől szállítják a MÁV-nak, amely 2018. január 1-jéig az utolsó kollekciót is szeretné kiosztani dolgozóinak. A jelenlegi formaruhát több mint tíz éve vezették be a vasúttársaságnál - írja a Világgazdaság.
Csak lazán
A mozdonyvezetők formaruhája is teljes körűen megújul, farmerdzsekit, farmernadrágot és farmer térdnadrágot viselnek a jövőben.
Az új egyenruha sötétebb mélykék színű lesz, és új, korszerű alapanyagokból készül: a kabátok lélegző és vízálló alapanyagokkal, ragasztott technológiával, a kosztümök, az ing- és blúzalapanyagok lélegzők, könnyen kezelhetők, vasalhatók, házilag is moshatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.